Kaymakçı Belediyesi 6 Yeni Araçla Filosunu Araç Filosunu 20'ye Çıkardı

Kaymakçı Belediyesi 6 Yeni Araçla Filosunu Araç Filosunu 20'ye Çıkardı

Ödemiş'e bağlı Kaymakçı belde belediyesi, 6 yeni araçla araç filosunu 20'ye çıkardı.

Kaymakçı Belediyesi 6 Yeni Araçla Filosunu Araç Filosunu 20'ye Çıkardı

Ödemiş'e bağlı Kaymakçı belde belediyesi, 6 yeni araçla araç filosunu 20'ye çıkardı. Araçlardan 4'ü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geldiğini belirten Belediye Başkanı Halil Güler, 2 aracın da belediyenin kendi tasarrufları ile alındığını söyledi.

AK Parti'nin bölgede düzenlenen mitinglerine etkin olarak katılan Kaymakçılıların bu çalışmalarının takdirle karşılandığını belirten Habil Güler, "12 Haziran seçimleri başta olmak üzere, başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Bayındır ilçesine yaptığı ziyaret, bakanlarımızın İzmir, Torbalı ve Ödemiş ziyaretlerinde beldemizin gençleri tezahüratlarla adımızı sıkça duyurdular. Başbakanımız, İzmir mitinginde de Kaymakçı boğa güreşleri festivali poşusu ile konuşma yapmıştı. Son olarak da başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın İzmir ziyaretinde adımızı duyurmuş idik. Bakanlarımızın teveccühü ile karşılanan çalışmalarımız karşılığını araçlarla bulmuştur" dedi.

Beldeye cezaevi yapılması için kolları sıvadığını belirten Güler, konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek, "Bakanların kapısına gittiğimde elim boş dönmüyorum" dedi. Kaymakçı'yı cazibe merkezi haline getirmek için var gücümüzle çalışacağım diyen Kaymakçı belediye başkanı Halil Güler, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kaymakçı belediyesi olarak toplamda 14 tane iş makinesi ve hizmet aracımız vardı. Beldemizde yapılan altyapı çalışmaları ve gün geçtikçe gelişen şartlara göre daha iyi hizmet vermek amacıyla başlattığımız girişimler sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mızdan 2 tane hizmet aracı, 1 tane yol süpürme aracı, 1 tane de çöp kamyonu geldi. Bunun yanında belediyemizde yapmış olduğumuz tasarruflarla da 1 adet damperli kamyon ile 1 tane Beko iş makinası satın aldık. Belediyemizin araç parkında şu an 20 aracımız oldu. İlkbaharda bakla, bezelye, yaz mevsimi girerken papaz eriği ve sonbaharda da turşuluk salatalık toplama merkezi olan beldemizde nüfusumuz daha da yoğunlaşmakta. İş kapasitesi daha da artıyor. Beldemiz geniş bir alana yayıldığı için sokakların süpürülmesi işi artık bundan böyle süpürgeli çöp kamyonumuz ile gerçekleştirilecek.Halkımıza daha iyi hizmeti sunabilmek için de çöpleri evlerden alıyoruz. Çevre temizliği konusunda daha aktif hale geleceğiz. Yaşanabilir bir kent olma yolunda ilerliyoruz. Elektrik şebekeleri ana güzergahlarda yer altına alındı. İçme suyu ve atık su şebekelerini yeniliyoruz. Kaldırım ve bordür çalışmaları da tamamlanacak"

TOPLU KONUT HAMLESİ BAŞLATACAĞIZ

"Cezaevi ile birlikte hazine arazimiz de var. Kaymakçı beldemizde toplu konut hamlesini de başlatarak daha iyi şartlarda vatandaşlarımızın evlerde oturmaları için girişim başlatacağız. Bu çalışmalarımızda emeği geçen AK Parti il başkanı Ömer Cihat Akay, il başkan yardımcımız Mahmut Badem, milletvekillerimiz, bakanlarımız ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Kaymakçı'yı güzel günler bekliyor."

(AG-AH-)

20.01.2012 16: 13 TSİ

NNNN - İZMİR