Kaymakam Yıldız'a 'Vergi Haftası' Ziyareti

Kaymakam Yıldız'a 'Vergi Haftası' Ziyareti

27. Vergi Haftası münasebetiyle Turhal Vergi Dairesi Müdürü Ömer Yılmaz ve Mal Müdürü İlhami Demiröz, Kaymakam Bünyamin Yıldız’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Yıldız'a 'Vergi Haftası' Ziyareti

27. Vergi Haftası münasebetiyle Turhal Vergi Dairesi Müdürü Ömer Yılmaz ve Mal Müdürü İlhami Demiröz, Kaymakam Bünyamin Yıldız'ı makamında ziyaret etti.

Vergi Dairesi Müdürü Ömer Yılmaz ziyarette Kaymakam Yıldız'a çiçek takdim ederek 22-28 Şubat tarihleri arasında 27. Vergi Haftası'nı kutladıklarını belirtti. Yılmaz, "Vergi Haftası'nın amacı mükelleflerimize gönlü vergi ödeme alışkanlığı kazandırmak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmaktır. Bu yıl vergi haftasında hedef kitlemizi çocuklar olarak belirledik. Hafta boyunca ilçemiz meslek mensupları ve mesleki odalar ziyaret edilerek görüş ve önerileri alınacak. Beyan ve ödeme yükümlülüğünü zamanında yerine getiren mükelleflerimiz iş yerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmete yönelik görüş ve önerileri alınacak" dedi.

Kaymakam Bünyamin Yıldız ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Türkiye'de vergi bilincinin oluşturulması ülkemizin kalkınması açısından son derece önemlidir. Hedef kitle de çocuklar olunca ileriye yönelik güzel bir iş yapmış oluyoruz. Bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında hak ettiği yere gelmesinde bizim vergilerimizi zamanında düzenli ödememiz hem üreticiler ve ticaret erbabı için hem de geleceğimiz olan çocuklarımız için iyi bir miras bırakabilme açısından son derece önemlidir. Bu vesile Vergi Haftanızı kutluyor, bu bilinçle vergilerini veren vatandaşlarla birlikte kucaklaşarak ülkemizin hak ettiği yerlere gelmesi için elimizden gelen tüm gayreti de göstereceğimizi ifade etmek istiyorum" diye konuştu. - TOKAT

Kaynak: İHA