Kavak Ağacındaki Tv Stüdyosu Görenleri Şaşırtıyor
Haberler » Güncel » Kavak Ağacındaki Tv Stüdyosu Görenleri Şaşırtıyor - Haber

Kavak Ağacındaki Tv Stüdyosu Görenleri Şaşırtıyor

Hayati Akçay - Ordu'da yerel televizyon sahibi, iki kavak ağacının tepesine yaptığı ahşap kulübeyi stüdyoya çevirerek, "Kavak Üstünde Kavak Yelleri" isimli program çekimlerini burada gerçekleştiriyor.

Kavak Ağacındaki Tv Stüdyosu Görenleri Şaşırtıyor

- 'da yerel televizyon sahibi, iki kavak ağacının tepesine yaptığı ahşap kulübeyi stüdyoya çevirerek, "Kavak Üstünde " isimli program çekimlerini burada gerçekleştiriyor.

Ordu'nun ilçesi Gülistan Mahallesi'nde iki kavak ağacının üzerine yapılmış, 60 basamaklı merdivenle çıkılabilen 25 metrekare genişliğindeki kulübe, görenlerin ilgisini çekiyor.

Yaklaşık 10 yıl önce Ordu'daki Boztepe (BTV) isimli televizyonun sahibi Birol Yılmaz tarafından 20 metre yüksekliğindeki kavak ağaçlarının tepesine yapılan ahşap kulübe, yapılan iç mekan çalışmasıyla stüdyo olarak hizmet veriyor.

Televizyon sahibi Birol Yılmaz tarafından ilk günlerde dinlenme ve çalışma ofisi olarak da kullanılan kulübe, televizyon kanalının ikinci stüdyosu olarak değerlendiriliyor.

Program çekimleri sırasında konuklar tarafından oldukça beğenilen kavak ağacındaki stüdyo, rüzgarlı havalarda sallanarak içerisindekilere farklı heyecan yaşatıyor.

Kavak ağacının tepesindeki ahşap stüdyo ile ilgili AA muhabirine bilgi veren Birol Yılmaz, kulübeyi yaklaşık 10 yıl önce yaptığını ve kulübenin yapıldığı ilk günden bu yana sağlam kalarak yıkılmadığını belirtti.

Ahşap kulübeyi yapmasındaki asıl sebebin çocukluk hayalini gerçekleştirmek olduğunu, daha sonra bu kulübeyi farklı bir şekilde kullanmaya karar verdiğini dile getiren Yılmaz, "İki kavak ağacının tepesine yapılan ahşap kulübeye çıkmak için 60 merdiven kullanılıyor. Kulübenin yerden yüksekliği ise yaklaşık 20 metre" dedi.

-"Hamsi kavağa çıkar mı..."-

Kavak ağacındaki 25 metrekarelik kulübeyi gören herkesin oldukça şaşırdığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bir gün televizyon kanalında arkadaşlarla sohbet ederken artık yayıncılığın stüdyonun dışına çıkma gereksinimi doğduğunu konuştuk. Karadenizliler her zaman farklı olan şeyleri yapar. Biz de düşünerek bir farklılık yaratalım dedik ve kavak ağacının tepesine stüdyo kurduk. Bir dönem

'hamsi kavağa çıkar mı' diye Karadenizlilerle ilgili espriler havada uçuşuyordu. Buradan da yola çıkarak kendi arazimizin üzerinde bulunan kavak ağacına mini bir stüdyo oluşturduk. Stüdyoyu kurduğumuz ilk günden beri hafta sonları Kavak Üstünde Kavak Yelleri isimli programımızı burada çekiyoruz. Program çekimlerimiz de oldukça zevkli ve hayli de ilginç geçiyor. Konuklarımız ilk geldiklerinde biraz tedirginlik yaşasalarsa daha sonra büyük keyif alıyorlar. İyi ki kavak ağacına bu kulübeyi yapmışım diyorum."

Yılmaz, televizyonun adeta yedek stüdyosu görevini yapan kulübeyi Orduluların da merakla gezdiğini sözlerine ekledi.

Program konuğu olan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise ilk defa kavak ağacının tepesine kurulan bir stüdyoda konuk olduğunu söyledi.

Yaklaşık 45 dakikalık program süresince oldukça heyecanlandığını anlatan Akdeniz, "Böyle farklı oluşum içerisinde olan arkadaşları tebrik ederim" diye konuştu.

Yayıncı: Orhan Topal - ORDU

Kaynak: AA

Manşet

Haberler