Kastamonu Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Memur-Sen'i Eleştirdi
Haberler » Güncel » Kastamonu Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Memur-Sen'i Eleştirdi - Haber

Kastamonu Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Memur-Sen'i Eleştirdi

Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Memur-Sen'i eleştirdiTÜRKİYE Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Memur-Sen'in hazırlamış olduğu 'Eğitim Yönetiminde Liyakat ve Kariyer Sistemi' raporunu eleştirerek, "Bugün niye feryat etmeye başladılar liyakat diye biliyor musunuz?

Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Memur-Sen'i eleştirdi


TÜRKİYE Kamu Sen Genel Başkanı , Memur-Sen'in hazırlamış olduğu 'Eğitim Yönetiminde Liyakat ve Kariyer Sistemi' raporunu eleştirerek, "Bugün niye feryat etmeye başladılar liyakat diye biliyor musunuz? Çünkü artık hedef haline gelecekler." dedi.


Türkiye Kamu-Sen Şubesi'nin olağan genel kurulu Şerife Bacı Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Kongrede konuşma yapan Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Memur-Sen'in hazırlamış olduğu 'Eğitim Yönetiminde Liyakat ve Kariyer Sistemiö raporunu eleştirdi. Kamunun liyakatsiz bir anlayış ile tepeden doldurulmak istendiğini ifade eden Koncuk, şöyle dedi: "Bu hırsızın Ahlaktan bahsetmesi gibi bir durumdur. Kamuyu siz liyakatsız bir anlayış ile tepeden dolduracaksınız. Liyakatı, bilgisi, becerisi olmayan olanları tenzil ediyorum. Hazırlanmış listeleri mülakat komisyonlarının önüne vereceksiniz. Mülakat komisyonlarına dayatma yapacaksınız bütün bunların sorumlusu sizler olduğunuz halde bugün diyeceksiniz. Yav kardeşim Genel Müdürde öğretmende memurda liyakatlı insanlardan seçilmelidir diyeceksiniz. Bugün niye feryat etmeye başladılar liyakat diye biliyor musunuz ' Çünkü artık hedef haline gelecekler. Türkiye bu yolla, torpille, yandaşlık anlayışıyla yönetici seçtiği sürece birileri gidemeyecek."


Kamuda işlerin iyi gitmediğini ifade eden Koncuk, "Okullarımızda işler iyi gitmiyor, hastanede, postanede işler yürümüyor ve bugün bunun herkes farkında. Bu ülkeyi yönetenlerde farkında. Şimdi soracak birileri kim yaptı bunu? Sorumlu kim? Sorumlu Memur-Sen değerli arkadaşlar. İlçe müftüsüne kadar adam atattıran Memur-Sen. Böyle yönetici atama sistemi olur mu? Bir ülkenin iyi yönetilmesi için bütün kurumların bir kere sağlam gerçekten dirayetli işini bilen insan ilişkileri üst düzeyde yöneticilerle bunun yapılacağını bilmemiz lazım. Şimdi bütün bunları yapanlar çıkmış liyakat diyorlar. Emin olun Kamuda bunu söyleyen bu sorumluluğu taşıması gereken insanlar bunlar olduğu halde, bunu söyleyen bu insanların yüzüne memurlarımızın hep beraber yüzüne tükürmesi lazım. Siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz, alay mı ediyorsunuz diye tükürmesi lazım. Bu yüzden tüm memurlarımızın da kendilerini özeleştiriye çekmeleri lazım." dedi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Kastamonu Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Memur-Sen'i Eleştirdi

Manşet

Haberler