Kars'ta Belediye'den Bahar Temizliği

Kars'ta Belediye'den Bahar Temizliği

Kars Belediye Başkanlığı’na bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak ve caddelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Kars'ta Belediye'den Bahar Temizliği

Kars Belediye Başkanlığı'na bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak ve caddelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Kars Belediyesi'ne bağlı ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda temizlik çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında çarşı merkezi, çevre yolu ile mahallelerde genel temizlik yapılırken, kaldırımlarda tazyikli su ile yıkanıyor.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kış mevsiminde kar, buz ve tuzlama çalışmaları sebebiyle yol ve kaldırımlarda biriken atıkları temizlemeye başladıklarını belirtti.

Başkan Karaçanta, bu kapsamda ekipler oluşturduklarını ve kaldırımları tazyikli su ile yıkadıklarını söyledi.

Başkan Murtaza Karaçanta, "Kent genelinde sorumluluk alanımızdaki sokaklarımız, caddelerimiz ve parklarımız bahara hazırlamak amacıyla ekiplerimiz tarafından planlı bir şekilde temizleniyor. Kaldırımlar yıkanıyor. Çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" dedi.

Vatandaşlardan çöplerini gelişi güzel bırakmamalarını da isteyen Başkan Karaçanta, vatandaşlarımızdan çöplerini gelişi güzel etrafı kirletecek biçimde atmamalarını bekliyoruz.

Karaçanta, çevre konusunda hassasiyet herkesten hassasiyet beklediklerini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri önce tazyikli suyla kaldırımları yıkıyor. Ardından oluşan çöpleri de temizliyor. Belediye'nin temizlik çalışmasının devam edeceği öğrenildi. - KARS

Kaynak: İHA