Karısını Eşarpla Boğarak Öldüren Kocaya 20 Yıl Hapis - Haberler
Haberi Paylaş

Karısını Eşarpla Boğarak Öldüren Kocaya 20 Yıl Hapis

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Karısını Eşarpla Boğarak Öldüren Kocaya 20 Yıl Hapis

Amasya’da Cezayir uyruklu karısını eşarpla boğarak öldürmek suçundan tutuklanan koca yargılandığı mahkeme tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Amasya'da Cezayir uyruklu karısını eşarpla boğarak öldürmek suçundan tutuklanan koca yargılandığı mahkeme tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinin Köseler köyünde 11 Haziran 2014 tarihinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Cezayir'in Setif şehrinde tanıştığı Narimane Sahlaoul (21) ile Ahmet Çemrek (30) ailelerinde anlaşması üzerine evlenmeye karar verdiler. 21 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da resmi nikah kıyarak evlenen çift, daha sonra Amasya'nın Köseler köyüne gelip düğün hazırlıkları yapmaya başladılar. Cezayirli genç kadın ile eşi Ahmet arasında yaşam şartları yüzünden tartışma çıktı. Ahmet Çemrek, eşinin boğazını eşarp ile sıkarak öldürdü. Olaydan sonra tutuklanan Ahmet Çemrek'in Amasya Ağır Ceza Mahkemesi'nde yangılanması bugün sona erdi.

Kendini savunan Ahmet Çemrek verdiği ifadede, "İyi niyetle başlayan bir ilişkinin sonunda buradayım. Olay günü eşimin bana ve aileme yönelik ağır hakaretleri oldu. O günü kadar duymadığım Kemal ismi beni çok etkiledi. Bir anlık öfkeme kapılıp şimdi buradayım. Pişmanım. Kendisi eşimdi ve sevdiğim kadındı" dedi.

Samsun Barosu avukatlarından Özkan Güneş ise müvekkili Ahmet Çemrek hakkındaki savcının mütalaasına katılmadıklarını belirterek, "Müvekkilim maktule ile Cezayir'de evlenmek konusunda anlaşmışlar. İki ay İstanbul'da birlikte yaşamışlar. Daha sonra Gümüşhacıköy'e gelmişler. Düğünden bir hafta önce bütün davetlilere haber verilmiş, hazırlıklar yapılırken sıkıntılar oluşmuş. Müvekkilimin sorunlu bir birlikteliği yoktur. Olay gecesine kadar bir sıkıntı yaşanmamıştır. Maktulenin ağır hakaretleri, kendi eşyalarını parçalaması, daha önceki sevdiği kişiden bahsetmesi sonucu sanık kendini kaybetmiştir. Zira ben, baştan beri kendisine olay anını soruyorum. Olay anını hatırlamıyor. Sanık mahkemenizce de görüldüğü üzere psikopatik yapıda, eşine şiddet uygulamaya meyilli, diğer kadın cinayetlerinde gördüğümüz saldırgan tiplemede bir kişi olmayıp oldukça sakin bir yapıda birisidir. Bu husus da gözetilerek takdiri indirim nedenlerin azami seviyede uygulanmasını, sanık lehine tüm hükümlerin uygulanmasını talep ediyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti Ahmet Çemrek'i önce eşini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırdı. Ancak cinayeti ağır tahrikten dolayı işlediği gerekçesiyle bu cezasını 24 yıla, duruşmadaki iyi halini de göz önünde bulundurarak 20 yıl hapis cezasına indirdi. - AMASYA

Karısını Eşarpla Boğarak Öldüren Kocaya 20 Yıl Hapis

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
title