34 yıldır küs olan öz kardeşlerden fıkra gibi arazi kavgası

34 yıldır küs olan öz kardeşlerden fıkra gibi arazi kavgası

10.10.2020 15:32 | Son Güncelleme: 10.10.2020 16:42

Zonguldak'ta abi ile kardeşin arazi üzerindeki yol anlaşmazlığı çözüm bulunamaz hale geldi. Birbirlerinden şikayetçi olan kardeşlere, alanda yerleri bulunan komşular da karıştı. Aracını evinin garajından çıkartamayan kardeş, ağabeyine tepki gösterirken, ağabey ise "Benim bunlara arazi verecek halim yok. Kusura bakmasınlar" dedi.

İddialara göre, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bağlı Perşembe beldesi Hacıibadi köyünde yaşayan Baloğlu ailesi, evlerine giriş çıkış yaptıkları yolların abisi tarafından kapatıldığını söyledi. Abi Hüseyin Baloğlu Milli Emlak'tan aldığı yeri dikenli tel ile çevirerek hem babasının hem de kardeşinin evlerine giriş yolunu kapattı.

34 SENEDİR KONUŞMADIĞI ABİSİ EVİNE GİDEN YOLU KAPADI

Kaldığı eve gidecek yolu olmadığını söyleyen Osman Baloğlu; "Abim Milli Emlak'tan evimizin önündeki yeri satın alarak bizi ve babamı yolu olmayan ev olarak bıraktı. Ailemin bu dikenli tellerden geçme şansı kalmadı. Evimize giremez, hayvanlarımıza bakamaz olduk. Aracım evin altında kaldı, tarım makinelerimde öyle. Her yer dikenli telle çevrili olduğu için ne girebiliyoruz ne de kullanabiliyoruz. Ben ailem ile birlikte aşağıdaki kulübede yatar olduk. Babam yaşlı adam gece rahatsızlansa arabam evin garajında hapsolduğu için hastaneye getiremeyeceğim. 1965'ten beri babamın evinin yolu abimin arsayı satın almasıyla kapandı. Ben ve babam mağdur kaldık. Evimize gidecek yol istiyoruz" dedi.

EVİNE DİKENLİ TEL ARDINDAN BAKIYOR

Oğlunun yolu kapatmasıyla evine gidip gelemediğini söyleyen baba Durmuş Baloğlu; "91 yaşındayım. Ben kendimi bildim bileli bu yolu kullanırdım. Oğlum Hüseyin buradaki satın aldığı araziyi dikenle telle çevirince evime gelip gidemez oldum. Başka yolumda olmadığı için dışarıda kaldım. Her akşam bir başkasının evinde kalarak idare ediyorum. Bu yaşta dikenli telleri geçip evime giremem" diye konuştu.

''SÖZÜNÜ TUTMADI''

Komşu Necati Koz da yıllarca hep beraber yeri ekip biçtiklerini söyleyerek, "Hüseyin bu araziyi almadan önce bize ihaleye girmememiz gerektiğini, yolumuzu göstereceğini söyledi. Şimdide yolu tamamen kapatarak sözünü tutmadı. Tartıştığımız günler, sonu karakolda şikayetle geçiyor. Yerlerimizden geçecek yol bile bırakmadığından adliyeye gidip şikayetçi olduk" dedi.

"BENİM BUNLARA VERECEK ARAZİM YOK"

Hüseyin Baloğlu da iddialara yanıt verdi. Baloğlu, babası ve kardeşlerinin kendisinden şikayetçi olduğunu belirterek "Ben o boş araziyi 2007 yılından beri Milli Emlak'tan kiralıyorum ve 2019 yılında da ihaleyle satın aldım. Milli Emlak'a 2020 yılında ölçtürdüm. Buraya ağla tutmak istedim. Benim sınır kökenlerimi kaldırıp attı. Arazisine ağla tutamayacağımı söyledi. Ben buraya yeniden kadastro getirdim. Yeri ölçtürdüm yine itiraz ettiler. Benim kimsenin yerine ihtiyacım yok. Hatta Hasan Koz'a orada fazladan yer bile bıraktım. Tapulu arazimi kapattım. Benim bunlara arazi verecek halim yok. Kusura bakmasınlar" dedi.

34 yıldır küs olan öz kardeşlerden fıkra gibi arazi kavgası
34 yıldır küs olan öz kardeşlerden fıkra gibi arazi kavgası
34 yıldır küs olan öz kardeşlerden fıkra gibi arazi kavgası
34 yıldır küs olan öz kardeşlerden fıkra gibi arazi kavgası

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (21)
RÜSTEM AĞA: BANA BAK HÜSEYİN BALOĞLU SANA YAKIŞIYORMU BAK BSBAN 91 YAŞINDA MAĞDUR OLMUŞ. SEN BİR İNSANSIN İNSANA VE İNSANLIĞA YAKIŞAÇAK BİR HARETKET DEĞİL BU YAPTIĞIN. HAKLI OLBİLİRSİN YER SENİN OLABİLİR. FAKAT YÜCE ALLAHIN VERDİĞİ AKILDA MERHAMET DİYE BİR DUYGU VAR MERHAMETLİ OLMALISIN. BAK DÜNYADA BİN TÜRLÜ NUSUBETLER MEYDANA GELİYOR. İŞTE BUNUN SEBEBİ İNSANLIĞIMIZI UNUTMAMIZ BABA VEYA KARDEŞ VEYA BİR BAŞKASI BİR CANLIYA BU İŞKENÇE YAPILMAZ.AYIPTIR GÜNNAHTIR. HÜSEYİN BEY METHAMET EYLE YOLU HEMEN AÇ. AÇKİ YÜCE ALLAH SANA MAĞFIRET EYLESİN.
ÖME RTURAN: kimseye böyle hayırsız evlat vermesn Alllah ıslah etsin.
VATANDAŞ: ulan yol hakkı diye bir şey yokmu. yık geç yaaa.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title