Kardak kahramanlarından Tuğamiral Ercan Kireçtepe SAT Komutanlığı'na atandı - Haberler
Haberi Paylaş

Kardak kahramanlarından Tuğamiral Ercan Kireçtepe SAT Komutanlığı'na atandı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Dün Resmi Gazete'de yayınlanan kararla 24 yıl önce Kardak Adası'na Türk bayrağını diken ve Poyrazköy kumpas davasında tuıtuklanıp 4,5 yıl cezaevinde kalan Tuğamiral Ercan Kireçtepe, SAT Komando Komutanlığı'na atandı.

1996 yılında Türkiye ile Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren kriz sırasında Kardak adasına gittiği Zodiac botun deposunu, cebinden ödediği para ile dolduran ve adaya Türk bayrağı diken SAT komandosu Ercan Kireçtepe, 24 yıl sonra Tuğamiral rütbesi ile Beykoz Anadolu Kavağındaki SAT Komando Komutanlığına atandı.

KUMPAS DAVASINDA TUTUKLANMIŞTI

Kardak operasyonu sonrası kahraman olarak karşılanan Kireçtepe, 2003'deki Poyrazköy kumpas davasından tutuklanıp, 4,5 yıl Hasdal Cezaevinde kalmış ve beraat etmişti. Kireçtepe ile birlikte Kardak'a çıkan Albay Ali Türkşen, Poyrazköy davasında, adaya gidecekleri botun benzini olmadığını açıklamış "Bize Kardak'daki Yunan bayrağını indirme görevi verildi. Komutanlarımıza 'Botta benzin yok gidemiyoruz' diyemezdik. Benzini Kireçtepe'nin kredi kartı ile aldık, ekmek arası peynir de yaptırdık. Kardak'a gidip bayrağı indirdik, Türk bayrağını diktik'' demiş, o günün parası ile 16 milyon 730 bin liralık faturayı paylaşmıştı.

Kardak kahramanlarından Tuğamiral Ercan Kireçtepe SAT Komutanlığı'na atandı

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (9)
turan:çok iyi olmuş da şu 5-6 yıl önce yunanın işgal ettiği asker-füze yerleştirdiği 7 büyük adamız ne olacak hadi küçükleri saymıyorum bile. son 15 yılda ülkece milletçe kendi gözlerimizi ve kendi kulaklarımızı en acı gerçeklere bile kapatma ustası olduk. Cevap Yaz 2 5 Yayından Kaldır
orhancan:Türk Silahlı Kuvvetleri o kadar aciz DEĞİL. Mazotu kendi cebinden doldurmuş. Cevap Yaz 12 4 Yayından Kaldır
Vatandaş:Sen, Tc, hükümetinin generaline, amiralline inanmayacaksın, bir sümüklliye, elinde el arabası ile sahte evrak taşıyan bir şerefsize, devletin en gizli bilgilerini önüne gelene dağıtmasına müsade edenleri görme, şim kalkıyor vay kahraman diyorsun. Hangi yüzle? Cevap Yaz 2 29 Yayından Kaldır
Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title