Karabük'te 13 gün sonra koronavirüs vakası görüldü

Karabük'te 13 gün sonra koronavirüs vakası görüldü

Haberler.com - Haberler | Güncel

Karabük Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, kentte 13 gün sonra koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı. Sarı, vakanın İstanbul'dan kente gelen bir vatandaşta görüldüğünü de ifade etti.

Türkiye, koronavirüs salgınında normalleşme sürecini yaşarken hiç vaka görülmeyen illerden günler sonra kötü haber gelebiliyor.

KARABÜK'TE 13 GÜN SONRA VAKA GÖRÜLDÜ

Karabük Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "13 gün aradan sonra ilimizde yeni vaka görüldü. 8 gün önce İstanbul'dan ilimize gelen ve ev karantinasında olan bir vatandaşımızın yapılan test sonucu pozitif çıktı. Bu durum özellikle diğer illerden ilimize gelen vatandaşlarımızın ve onların yakınlarının ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha ortaya koydu. Lütfen rehavete kapılmayalım ve alınan tedbir kararlarına uymaya devam edelim" dedi.

Karabük İl Hıfzıssıhha Kurulu 4 Mayıs'ta il dışından Karabük'e gelecek olanların 14 günlük karantinaya alınacağını duyurmuştu.

Karabük'te 13 gün sonra koronavirüs vakası görüldü
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title