Karabük: Karabük'te Ramazan Bayramı Kutlamaları

Karabük: Karabük'te Ramazan Bayramı Kutlamaları

Karabük'te Ramazan Bayramı Kutlamaları Çerçevesinde Vali Can Direkçi, Hastane, Cezaevi, Huzurevi ve Çocuk Yurdunu Ziyaret Etti.

Karabük: Karabük'te Ramazan Bayramı Kutlamaları

Karabük'te Ramazan Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Can Direkçi, hastane, cezaevi, huzurevi ve çocuk yurdunu ziyaret etti.

Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen bayramlaşma törenine AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ceylan, Hasan Bilir ile Ali Öğüten, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Gürpınar, Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, daire müdürleri, demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Halk Eğitim Merkezi toplantı salonundaki bayramlaşmanın ardından Vali Can Direkçi ve beraberindekiler, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret ettikten sonra Yücel Huzurevi'nde kalan yaşlılarla bayramlaştı. Vali Can Direkçi, yaşlılara birer havlu ve çorap, Belediye Başkanı Erer ise birer kutu lokum hediye etti. Daha sonra Şehit Aileleri Derneği'ni ziyaret eden Vali Can Direkçi, burada şehit ailelerine hitaben yaptığı konuşmada, "Şehit ailelerinin ve gazilerimizin en büyük beklentileri bizlerin çok çalışmasıdır. Bu anlayış çerçevesinde bütün benliğimizle şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatanımız için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Sizlerin sorunları bizim sorunumuzdur" dedi.

Heyet daha sonra Karabük Devlet Hastanesi'ne geçerek, hastaları ziyaret etti. Vali Direkçi ve beraberindekiler Karabük Cezaevi'ndeki mahkumları da ziyaret ettikten sonra Bulak Çocuk Yuvası'na geçti. Bulak Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklarla tek tek bayramlaşarak, onlara hediye veren Vali Direkçi, "Geleceğimizi sizlere emanet edeceğiz. Sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için bizler her türlü çabayı harcıyoruz, harcamaya da devam edeceğiz. Bu bizim asli görevlerimiz arasındadır. Devletin sizlere verdiği bu imkanlardan iyi yararlanın, kendinizi iyi yetiştirin. Hiçbir zaman sahipsiz değilsiniz. Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz" şeklinde konuştu.