Kar Yağışı Uçak Yolcularını Perişan Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Kar Yağışı Uçak Yolcularını Perişan Etti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kar Yağışı Uçak Yolcularını Perişan Etti

Yurt genelindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Türk Hava Yolları iç hatlarda 25, dış hatlarda ise 8 seferi karşılıklı olarak iptal etmek zorunda kaldı.

Biletlerini iptal etmek isteyen yolcular THY bilet satış bankolarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu.İstanbul'un genelinde etkisini gösteren kar, Atatürk Havalimanı’nda uçuşları aksattı. Havalimanında pistler karla mücadele araçlarıyla temizlenirken, uçaklar da kalkış öncesi ‘de-icing’ uygulamasına tabi tutuluyor. Bu da uçuşlarda kısa süreli gecikmeler olmasına sebep oluyor. Yurt genelinde elverişsiz hava koşulları sebebiyle Türk Hava Yolları iç hatlarda 25 seferini karşılıklı olarak iptal etmek zorunda kaldı. Batman, Kastamonu, Gaziantep, Kayseri, Mardin, Malatya, Erzincan, Kahramanmaraş, Trabzon, Konya, Diyarbakır, Antalya, Nevşehir ve Sivas seferlerinin iptal edildiği öğrenildi.

Dış hatlarda ise; Cenevre, Petersburg, Venedik, Brüksel, Leipzig, Moskova, Tunus, Hamburg seferleri iptal edildi.Yoğun bakımdaki ablasını görmeye gitmek için havalimanına gelen Rukiye Can, "Ablam yoğun bakıma kaldırıldı. Bileti dün gece aldık. Acil işim vardı. Uçuşum iptal edildi. Ablam yoğun bakımda çok hastalanmış. Şimdi gidemiyorum. Eve gideceğim haber bekleyeceğim” dedi.

Akraba ziyareti için Kastamonu’ya gidecek olan Emre Okan Kaleli ise, “Uçuşum iptal edildi. Bilet parasını almak için havalimanına geldim. Askere gitmeden önce babaannemin yanına gitmek için uçak bileti aldım. Fakat iptal oldu. Otobüsle gideceğim” dedi.

Çocuğu ile 7 saattir havalimanında beklediğini belirten bir başka yolcu ise Mardin’e gideceğini, uçuşunun iptal edildiğini söyledi.Cenazesi sebebiyle Kahramanmaraş’a gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen Mehmet Dilek de, “Maraş iptal oldu, şimdi Hatay’a gideceğim. Şu an uçağın kalkmasını bekliyorum. Uçuşun iptal olduğu saat 08.00 gibi haberim oldu. Biz buraya geldik mecburen Hatay üzerinden geçeceğim. Acil gitmem gerekiyor” diye konuştu.

TUNCER CENGİZ

İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title