Kahvehane işletmecisinden veresiyecileri şaşkına uğratan uyarı yazısı!

Kahvehane işletmecisinden veresiyecileri şaşkına uğratan uyarı yazısı!

Tekirdağ'da kahvehane işletmecisi 7 bin lira borç yapan müşterileri için kahvehane duvarına "Veresiyeciler, 16 Mart 2020 tarihi itibariyle veresiye Covid-19'a yakalanıp ölmüştür. Hesaplarınızı ödeyin ve bir daha da teklif etmeyin" şeklinde bir yazı astı.

04.06.2020 09:33 | Son Güncelleme: 04.06.2020 11:31

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde veresiye borçlarını toplayamayan kahvehane işletmecisi, borç yapmak isteyen duyarsız müşteriye duvara astığı yazıyla, 'Veresiye Covid-19'a yakalanıp ölmüştür' mesajını verdi. Kahvehaneye gelen vatandaşlar, yazıyı şaşkınlıkla okudu.

"İYİ YAPMIŞSIN, ÇOK GÜZEL OLMUŞ"

Gazibey Mahallesi Kurtuluş Caddesi üzerinde Evladı Fatihan Karacaoğlu Kıraathanesi'ni işleten Levent Altın, 7 bin lira borç yapan müşterisine dikkat çekmek amacıyla duvara yazı astı. Kahvehaneye gelen vatandaşlar, "Veresiyeciler, 16 Mart 2020 tarihi itibariyle veresiye Covid-19'a yakalanıp ölmüştür. Hesaplarınızı ödeyin ve bir daha da teklif etmeyin" şeklinde kağıttaki mesajı şaşkınlıkla okudu. Yazıya yorum yapan bir müşterisi ise, "İyi yapmışsın, çok güzel olmuş" dedi.

Kahveci astı, müşterileri şaşkınlıkla okudu: 'Veresiye, Covid-19'a yakalanıp ölmüştür'

"KORONA GÜNLERİNDE BİLE BORCUNU ÖDEYEN OLMADI"

Kahveci Altın, "Korona virüs süreci öncesinde yaklaşık 7 bin liraya yakın veresiyemiz vardı. Biz de kendi çapımızda esnaf olarak müşterimizi idare etmeye çalışıyorduk. Fakat Covid-19 tedbirleri nedeniyle iş yerimin kapanmasından sonra maddi sıkıntılar geçirdim. Bu süreçte de herhangi bir ödeme yapılmadığı için mecburen böyle bir şey yapmaya gerek duyduk. O dönem biz onları idare ettik, bu dönem de artık onlar bize yardımcı olacak" dedi.

İşini severek yaptığını ifade eden Altın, meslektaşlarına, yeni dönemde bol bereketli kazançlar diledi.

Kahvehane işletmecisinden veresiyecileri şaşkına uğratan uyarı yazısı!

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Kahvehane işletmecisinden veresiyecileri şaşkına uğratan uyarı yazısı! - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.6.2020 19:26:10. #1.15#
title