Kahramanmaraş'ta "İl Koordinasyon Kurulu" Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta "İl Koordinasyon Kurulu" Toplantısı

AA - Yerel
Kahramanmaraş'ta

Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, kentte en fazla yatırımın enerji sektörüne olduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, kentte en fazla yatırımın enerji sektörüne olduğunu söyledi.

Anteplioğlu, Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu'nda düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, 2012 yılının 3. döneminde gerçekleştirilen yatırım, sorunlar ve koordinasyonla ilgili kararları değerlendirdi.

İl genelinde yatırımcı kamu kurumlarının 533 proje üzerinde çalıştığını hatırlatan Anteplioğlu, "Bu projelerin toplam tutarı 3 milyar 810 milyon 931 bin TL, 2012 yılı ödeneği ise 537 milyon 373 bin TL'dir. Kentte en fazla yatırım ise enerji sektöründe" dedi.

Sektörlerin yatırım paylarını açıklayan Anteplioğlu şunları kaydetti:

"Enerji sektörü yatırım tutarı 208 milyon 866 bin TL, tarım 126 milyon 918 bin TL ve eğitim ise 71 milyon 947 bin TL olarak dikkat çekiyor. 2012 yılı 3. dönem sonu itibariyle yapılan harcamaların toplam tutarı ise 239 milyon 992 bin TL'dir. Şu ana kadar ödeneğinin yüzde 45'i harcanmış durumda. Yine bu dönemde en fazla yatırım harcaması 71 milyon 186 bin TL harcama ile ulaştırma sektöründe olmuştur. Ayrıca 2012 yılı içerisinde yürütülen 533 projeden 226'sı tamamlanmış kalan 222 proje üzerinde çalışmalara devam edilmektedir."

Toplantıya, ilçe ve belde belediye başkanları, bölge müdürleri, yatırımcı kuruluş temsilcileri ile dair müdürleri katıldı.

Muhabir: İsmail Hakkı Demir

Yayıncı: Ahmet Caner Baysal - KAHRAMANMARAŞ

AA - Yerel

Kahramanmaraş, Fikret Kiraz, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title