İzmir: İzmir Valisi Köksal Kiraz İlçesi'nde

İzmir: İzmir Valisi Köksal Kiraz İlçesi'nde

İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ve beraberindeki heyet, Kiraz İlçesi'nde katıldıkları toplantıda ilçenin sorunlarını değerlendirdi.

İzmir: İzmir Valisi Köksal Kiraz İlçesi'nde

İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ve beraberindeki heyet, Kiraz İlçesi'nde katıldıkları toplantıda ilçenin sorunlarını değerlendirdi.

Kiraz Belediye Şehir Salonu'nda düzenlenen toplantıya Vali Köksal, İzmir Alay Komutanı Kıdemli Albay Şükrü Diçkal, İzmir Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğar, İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, daire amirleri ile Kiraz İlçesi Kaymakamı Ali Çelik, Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, Kiraz Milli Eğitim Müdürü Yunus Ergin, Kiraz Emniyet Müdürü Ali Menekşe ve bir çok parti mensupları ile muhtarlar katıldı. İlk olarak konuşan Kaymakam Ali Çelik, "Kiraz'da tüm kamu kurumları olarak en iyi şekilde çalışma yapmaya çalışıyoruz. Faaliyete geçen Kiraz Devlet Hastanesi'nde bazı bölümler doktor sayısı olarak eksik kalmakta. Bu eksikliğin giderilmesiyle Kiraz halkı sağlık açısından daha da rahata kavuşacaktır. İlçemizin spor sahası çim olmasına rağmen tam anlamıyla faaliyete geçememektedir. Hayvancılıkta ve süt üretiminde bir hayli söz sahibiyiz. Günde 230 ton gibi ilçemizde süt üretimi sağlanmaktadır. Bu çalışma ile ilçemizde bulunan 5 bin kayıtlı çiftçi ve hayvancılık işi ile uğraşan köylülerimiz ve vatandaşlarımız iyi bir şekilde çalışmaktadırlar" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz da, "Sorunları dinlemek için ilçemize gelen İzmir valimize ve İzmir'den gelen daire amirlerimize teşekkür ediyoruz. Kiraz'ın tüm sorunlarını çözmek için toplanan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, sorunları dinlemek için tüm muhtarlara ve İl Genel Meclisi üyelerine mikrofon uzattı ve kendisine aktarılan tüm sorunları tek tek not aldı.

Buradan daha sonra Kiraz'a bağlı Akpınar Köyü'ne giden Vali Oğuz Kağan Köksal, burada köy okulunun yıl sonu törenine katıldı. Öğrenciler ve köylüler tarafından büyük coşkuyla karşılanan Köksal'a, burada Akpınar Köyü Muhtarı Muzaffer Sütçüoğlu tarafından efe kıyafetleri hediye edildi. Bir konuşma yapan Vali Köksal, "Köyünüzü gerçekten çok beğendim ve sizlere şu sözü veriyorum. En kısa zamanda yeni bir eğitim binası ile, 6 derslik eğitim programı ile, daha aktif teknolojiyle daha hızlı bir şekilde çalışmanız için okula her türlü gereken yardımı yapacağız. Köy muhtarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğar ise, "İzmir İl Milli Eğitimi olarak tüm ilçe ve köylere en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Eğitim kurumlarında okul müdürlerine ve eğitimci arkadaşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Kendileri de büyük emekler vererek en iyi şekilde çalışmaktadırlar. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Köksal ve beraberindeki heyet, Akpınar İlköğretim Okulu'nu gezerek, okul müdüründen okulun sorunları ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra okuldan ayrılan Vali Oğuz Kağan Köksal ve beraberindeki heyet İzmir'e döndü.

Kaynak: İHA