İzmir'de Kaldırılan Özkanlar Pazaryeri Esnafı Eylem Yaptı
Haberler » Güncel » İzmir'de Kaldırılan Özkanlar Pazaryeri Esnafı Eylem Yaptı - Haber

İzmir'de Kaldırılan Özkanlar Pazaryeri Esnafı Eylem Yaptı

İzmir'de kaldırılan Özkanlar Pazaryeri esnafı eylem yaptıİZMİR'de Özkanlar Pazaryeri'nin kaldırılmasından sonra pazarcılar, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

İzmir'de kaldırılan Özkanlar esnafı eylem yaptı


İZMİR'de Özkanlar Pazaryeri'nin kaldırılmasından sonra pazarcılar, önünde eylem yaptı. Bayraklı Belediye Başkanı 'ı istifaya çağırdı.


Özkanlar'da bulunan kentin en eski semt pazarlarından biri olan Özkanlar Pazaryeri, mahkeme kararıyla kaldırıldı. Pazaryeri için yeni yer bulunmaması üzerine esnaf, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Bayraklı Belediye Başkanı CHP'li Hasan Karabağ'ı istifaya çağıran esnaf adına konuşan Faysal Acar, şunları söylediVerilen sözlerin tutulmamasından dolayı üzgünüz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söz vermesine rağmen bu iş, çözülmedi. CHP İzmir İl Başkanı ile konuştuk. Biz yine de Deniz Bey'e inanıyoruz. İnanmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı'yla da görüşeceğiz. Bizim siyasi hiçbir amacımız yok. Tek amacımız ekmeğimiz. Tek amacımız pazarımız. Bunun peşini bırakmayacağız. 'Araçlarımızı gidip Konak Meydanı'nda yakalım' diyen arkadaşlarımızı durdurmadık mı Biz suç işlemek istemiyoruz. Yapacak başka bir mesleğimiz yok. Neden bizi suça, işsizliğe itiyorlar Hasan Başkan gelecek, bu iş bitecek. Deniz Yücel Bey saat vermedi, istediğiniz saatte gelin, görüşeceğim dedi. Onun söylediğini söylüyorum, 'lütfen bitirin' dedi. Deniz Yücel yeni seçilmiş avukat bir il başkanı. Yeni seçilmiş başarılı bir siyasetçi. Eğer sözünde durmazsa Deniz Yücel de bu işin kefili olmuştur. Yine geleceğiz. Gerekirse kendimizi yakacağız. Bir dahakine araçlarımızla geleceğiz ve esnaf bu kadar sabırlı ve sakin olmayacak. Bütün bu esnaf Hasan Karabağ istifa diyorsa o makamını bırakıp istifa etmelidir.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: İzmir'de Kaldırılan Özkanlar Pazaryeri Esnafı Eylem Yaptı

Manşet

Haberler