İyi İnsanlar İçin, İyiler Kazanacak

İyi İnsanlar İçin, İyiler Kazanacak

Yerel Seçimlere az bir süre kala Saadet Partisi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İyi İnsanlar İçin, İyiler Kazanacak

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan, Doğukent Mahallesinde buluna düğün salonunda çok sayıda mahalle sakiniyle bir araya geldi.

Yoğun alkış ve tezahüratlar eşliğinde salona gelen Arslan programa katılan vatandaşlarla sırasıyla tokalaşıp, katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Programın açılış konuşasını yapan İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Yerel seçimlere en hızlı hazırlanan parti olduklarını, Milli Görüşten uzak geçen her günün Elazığ için bir kayıp olduğunu ifade etti.

Hacıbekiroğlu, yaşanan kaos ve gerginliklerin, toplum psikoloji hamlelerinin iktidarın koltuk kaygısından dolayı gerçekleştiğini, yerel seçimleri genel seçim algısıyla yöneterek toplumu yanlışa sürüklediklerini belirtti.

Çarenin Milli Görüş belediyeciliği olduğunu ifade eden Hacıbekiroğlu, Belediyenin hizmetlerinden şikâyetçi olan her Elazığ'lıyı Saadet Partisi çatısı altına davet ettiklerini belirtti.

Hacıbekiroğlu'nun ardından yoğun alkış ve tezahürat eşliğinde kürsüye gelen Arslan, sloganlar sebebiyle bir süre konuşmasına başlayamadı.

Yoğun ilgi ve katılımdan dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Arslan, bu yoğun katılımın Milli Görüşün ayak sesleri olduğunu belirtti.

Arslan, Tüm kadrosuyla işine odaklı bir hizmet yönetim organizasyonu kuracağız, şehrimizin harita ve planlarını yenileyerek işe başlayacaklarını. İhalesi yapılmış olan planlama şehrimizin geleceği için çok önemli olduğunu, Şehrimizin gelecek 20 yılını düzenli ve yaşanabilir bir kent olarak planladıklarını, köhnemiş mahallelerimizi yenileyeceklerini, her mahallemize bir ticari merkez oluşturacaklarını, mahalleler arasında trafik sirkülasyonunu arttıracak ulaşım planlaması yapacaklarını ve Kentsel dönüşüm planı ile kontrolsüz ve başı bozuk uygulamalara fırsat vermeden düzenin ve hedefli mekansal dönüşümler sağlayacaklarını ifade etti.

İmar planlarının şeffaf olacağını, kuracakları coğrafi tabanlı kent bilgi sistemiyle şehrin tamamını kontrol edeceklerini, Planları halkın oturduğu yerde ve rahatlıkla internet üzerinde ulaşabilecek, parsel bilgilerini girerek durumu internette görebilecek halde hazırlanacağını. Coğrafi tabanlı kent bilgi sistemi ile planlı alanımızı ve mücavir alanın tamamını kuracaklarını ve Halkın taşınmazları ile ilgili tüm bilgilerle oturduğu yerde bilgisayar başında ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Tüm kararlar alma sürecinde insan merkezli sosyal içerikli farkındalık içeren ve katılım içeren anlayışla hareket edeceklerini belirten Arslan, Kuralsız, sistemsiz ve koordinasyondan yoksun belediye idaresini düzene sokacaklarını belirterek; belediye herkese ne yaptığını bilecek ve sorumluluk sahibi olacak, öncelik olarak halkımızın belediye hizmetlerinden Ucuz Ve Kaliteli Olarak yararlanmasını sağlayacağız, bu kapsamda ilk olarak"Su Parasını % 50 Ucuzlatacağız" dar gelirli vatandaşlarımızı bir nebzede olsa rahatlatacağız." Dedi.

Milli Görüşün Vizyonu, Misyonu ve İlkeleriyle Elazığ'a yeni bir yüz, yeni bir soluk kazandıracaklarını, orta ve uzun vadede yapılan hizmetlerin göze çarpan, hayatı kolaylaştıran ve takdir toplayan hizmetler olacağını vurgulayan Arslan, eğri cetvelden doğru çizginin çıkmayacağını, Elazığ'da kişilerin değil zihniyetlerin değişmesi gerektiğini ifade ederek, Misyonlarını Elazığ'ın kentsel gelişimini ve yaşam kalitesini arttırmak olduğunu, Vizyon yönüyle Belediyecilikte öncü olmayı hedeflediklerini ve Milli Görüş anlayışının geçmişte öncü bir belediye anlayışı ile Elazığ'da halkın teveccühünü topladığını hatırlatarak, yine özlenen hizmetlerin Milli Görüş anlayışıyla Saadet Partisi ile Elazığ'la buluşturacaklarını söyledi.

Arslan son olarak, kötülerin azınlık olduğunu ancak seslerinin iyilerden fazla çıktığını belirtmesinin ardından; "Ancak bu seçim, İyi İnsanlar için, iyiler kazanacak ve Saadet kazanacak!" sözleri salonda bulunan vatandaşlarca uzun süre alkışlandı.

Arslan program sonunda düğün salonunun çıkış kapısına yönelerek katılan vatandaşları sırasıyla uğurladı.