Gara'da 13 vatandaşımızı şehit eden teröristin çok sayıda saldırının sorumlusu olduğu ortaya çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Gara'da 13 vatandaşımızı şehit eden teröristin çok sayıda saldırının sorumlusu olduğu ortaya çıktı

Demirören Haber Ajansı / Hilal Öztürk - Haberler | Güncel

Terör örgütü PKK'nın Gara'da sığınak ve cezaevi olarak kullandığı mağarada 13 vatandaşı şehit eden Sorej kod adlı Kamuran Ataman'ın, 2017 yılı öncesi katliam saldırılarına katıldığı belirlendi. Katıldığı saldırılar arasında, 2 Eylül 2012'de Beytüşşebap ilçesinde 10 güvenlik görevlimizin şehit edilmesi de yer alıyor.

Gara'da 13 vatandaşımızı şehit eden teröristin kimliği Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından Meclis'te düzenlenen özel oturumda açıklanmıştı. Bakan Akar, Gara'da 13 vatandaşı şehit eden Pkk'lı teröristin sözde mağara sorumlusu 'Sorej' kod adlı terörist Kamuran Ataman'ın turuncu listede arandığını söylemişti. Bakan Akar, operasyon sırasında teslim olan teröristin ifadesine göre, sözde mağara sorumlusu olan terörist Kamuran Ataman'ın 13 vatandaşın şehit edilmesinden sorumlu olduğunu bildirmişti.

ÇOK SAYIDA SALDIRININ SORUMLUSU

Sorej kod adlı terörist Kamuran Ataman'ın katıldığı belirlenen terör örgütü Pkk'nın kanlı saldırılarından bazıları şöyle:

"2 Eylül 2012'de Beytüşşebap ilçesinde, Pkk'lı teröristlerin güvenlik noktalarına düzenlediği saldırıda 10 güvenlik görevlisi şehit oldu. 3 Temmuz 2016'da Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Pkk'lı teröristler, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve askeri lojmanlara eş zamanlı uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırması sonucu 1 asker şehit oldu. Teröristin ayrıca 2016 ve 2017 yıllarında El Yapımı Patlayıcı (EYP)'li saldırılar ve yol kesme eylemlerine katıldığı belirlendi.

İşte o teröristin katıldığı katliam saldırıları

'SOREJ' KOD ADLI KAMURAN ATAMAN KİMDİR?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar TBMM'de terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ve Gara'da şehit edilen 13 vatandaşımız ve operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Akar, Meclis'te düzenlenen özel oturumda, Gara'da 13 vatandaşı şehit eden PKK'lı teröristin sözde mağara sorumlusu 'Sorej' kod adlı Kamuran Ataman isimli terörist olduğunu ve turuncu listede arandığını bildirdi.

Bakan Akar, teröristin 2017'den önce Beytüşşebap bölgesinde birçok katliama katıldığını ve buradan bir şekilde kaçarak Kamışlı'da, Derik'te 2017-2018 yıllarında sözde cephe sorumlusu olarak görev yaptığını bildirdi. Akar ayrıca, teröristin hastalandığı ya da yaralandığı için Derik'ten Gara'ya gönderildiğini açıkladı.

Demirören Haber Ajansı / Hilal Öztürk - Son Dakika Haberleri

Katliam, Terör, Şehit, PKK, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (26)
Mesut:Allah teröre ve teröriste milyon kere lanet etsin. Peki ya terörist başından (mektubunu trt de okutanlar) bir kaç oy gelsin diye yardım dilenen lere ne diyeceğiz? Var mı yaptıklarında zerre kadar samimiyet ve hamiyet? Cevap Yaz 0 7 Yayından Kaldır
Yurt sevdalisi:Kendisi gum gelecek elimize dusecek alcagin sehitlerimizin kani yerde kalmayacak Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Yurt sevdalisi:Allah belasini versin sehit ailelerimize sabir versin Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title