İstanbul'un Göbeğindeki Mahalleyi Pireler Bastı, Çoluk Çocuk Yara Bere İçinde!

İstanbul'un Göbeğindeki Mahalleyi Pireler Bastı, Çoluk Çocuk Yara Bere İçinde!

30.06.2017 14:37 | Son Güncelleme: 30.06.2017 15:55

Şişli'deki bir mahalleyi basan pireler, ilaçlama yaptıkları halde çözüm bulamayan mahalleliyi isyan ettirdi. "Çoluk çocuğumuz kanlanıyor. Yara bere içerisindeyiz." diyen mahalleli yardım bekliyor.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Feriköy Mahallesi'nde Tercan Sokak ve çevresini pireler bastı. Pireler sokakta oynayan çocukların bacaklarını ve kollarını ısırdı. Çocuklarının vücudunun yara içinde kaldığını gören aileler yetkililerden yardım istedi. İhbar üzerine mahalleye gelen belediye ekipleri mahalleyi ve çevresini temizleyerek ilaçladı.

"İLAÇ ATIYORUZ AMA FAYDASI YOK, ÇOK BÜYÜK FARELER DE VAR"

Yetkililerin müdahalesine rağmen pireler bir süre sonra yine mahallede görülmeye başladı. En çok sokakta oynayan çocukları etkileyen pire baskını, mahalleliyi isyan ettirdi. Bu duruma bir kesin çözüm isteyen mahalleli, yetkililerden yardım istiyor. Mahalleye ilaç attıklarını fakat yine de pirelerden kurtulamadıklarını söyleyen Gülbahar Dorman, "Buralar hep böyle pire, evler zaten eski. Çoluk çocuğumuz kanlanıyor. Yara bere içerisindeyiz. Biz bıktık pirelerden çözüm arıyoruz. İlaç atıyoruz ama faydası yok. Zaten hep meyve ağaçları, sinek oluyor. Yani hepimizin çocuğu var burada. Çöplerden kaynaklanıyor. Bunlara bir çözüm istiyoruz. Fareler de var. Çok büyükler, korkuyoruz. Kapımızı açamıyoruz" dedi.

"ÇÖPLERİN NEREDEN GELDİĞİ BELLİ DEĞİL"

Pirelerin çöplerden kaynaklandığını söyleyen Nurşen Çarkıcı, "Çöp, koku, pislik, bit, pire hepsi var. Taşınanlar pisliği bırakıyor. Belediye alıyor götürüyor ama yine oluyor. Nereden geldiği belirsiz. Koku var, büyük fareler de var. Belediye geldi temizledi ama bir daha olmuş nereden geldiği belirsiz bu çöpün" şeklinde konuştu.

"BURADAKİ ŞİKAYET MUHTARIN İLGİSİZLİĞİ"

Pirelerin oğlunun bacaklarını ısırdığını söyleyen Onur Şahin, "Buradaki şikayet muhtarın ilgisizliği. Pire dolu, sinek dolu çocuklar burada oynayamıyor. Yerleri görüyorsunuz. Çocuklarımız bacaklarını yiyorlar, burası pire dolu. Buralar ilaçlansın" diyerek yetkililerden yardım istedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title