İsrail zor da olsa itiraf etti: Türk donanması bölgenin en güçlüsü haline geldi

İsrail zor da olsa itiraf etti: Türk donanması bölgenin en güçlüsü haline geldi

Haberler.com - Haberler | Dünya

İsrail'deki Haifa Üniversitesi'ne bağlı Maritime Policy Strategy isimli oluşum, Türk donanmasının bölgenin en güçlüsü olduğu değerlendirmesinde bulundu. Yapılan açıklamada, "Ankara, bölgesel bir gücü karakterize eden ve uzun vadeli operasyonlar gerçekleştirebilecek bir donanma inşa etti" ifadelerine yer verildi.

İsrail'de yer alan Haifa Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Maritime Policy Strategy isimli oluşum, Türkiye'nin donanma gücünün bölgedeki en güçlü donanma haline geldiğini yazdı.

YUNANİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE KİRLİ OYUN: ANLAŞMALARDAN VAZGEÇİN

Rum yönetiminin Kıbrıs adasının etrafındaki doğal zenginlikleri işletmek maksadıyla Türkiye'nin hukuki ve meşru haklarını hiçe saymasının ardından Ankara, komşu ülkeler ile Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşmaları yapmaya yöneldi.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hamleleri karşısında eli oldukça zayıflayan Rum Kesimi ve Yunanistan, Ankara'nın anlaşma imzaladığı ülkeleri, "Anlaşmalardan vazgeçin" diyerek caydırmaya çalıştı.

SİHA'LARDAN SONRA BİR ÖVGÜ DE DONANMAYA

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de gerçekleştirdiği sondaj çalışmalarını çeşitli askeri tacizlerle durdurmayı amaçlayan Yunan yönetimi, Türk ordusunun bölgedeki varlığını hissettirmesiyle geri adım atmak zorunda kalmıştı.

Türkiye'nin özellikle SİHA teknolojisinde yakaladığı başarılar dünya gündemini meşgul ederken, bir övgüde Türk donanmasına geldi.

"BÖLGEDEKİ EN GÜÇLÜ DONANMA TÜRK DONANMASI"

İsrail'de yer alan Haifa Üniversitesi'ne bağlı Maritime Policy Strategy (Denizcilik Politikası Stratejisi), Türk donanmasının bölgedeki en güçlü donanma haline geldiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Ankara, bölgesel bir gücü karakterize eden ve uzun vadeli operasyonlar gerçekleştirebilecek bir donanma inşa etti." ifadelerine yer verildi.

İsrail zor da olsa itiraf etti: Türk donanması bölgenin en güçlüsü haline geldi
Haber Yorumları (7)
RAŞİT YANMAZ: halk aç kalsın devlet büyüsün kamu büyüsün askerler silahlansın kuzey koremi burası savaşı sahada değil masada kazanmamız lazım
RAŞİT YANMAZ: bakın amerikaya avrupaya japonyaya iç huzurda var askeri gücü de var nükleeride var neden doğru politika ve denetlenebilirlik sayesinde iyi ozaman kamu büyüsün istedikleri adamı zengin etsin kimse hesap soramasın geri kalan parayıda askeriye yatırsın peki ya sonrası yok ona buna saldırarak değil masada kazanman lazım hukukun üstünlüğü lazım bak ozaman askeri olarakta refah olarakta nasıl güçlü oluyoruz bırakın diğer ülkeleri önce kendi içimize bakalım kurtarma paketini biz dağıtalım
RAŞİT YANMAZ: donanmasını oluştursun kamuyu küçültsün mesele kamunun büyümesi ve hiç bir ülkeyle anlaşamamız sen tüm ülkeler dış politikata peşkeş kesersen ve iç politikada kamuya olanakları sağlanıp özel sektöre hiçbir olanak sağlanmazsa bu iş çöküşe gider hukukun üstünlüğüyle şeffaf politikayla bu işi çözümlenebilirsin ne amerikaya ihtiyacın var ne rusyaya ama sen kendi içinde büyürsen halkı umursamazsan etrafındakiler büyür gemide alırsın ama halkın sefalet içinde yaşar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title