İsrail başka ülke almazsa, son kullanma tarihi yaklaşan 800 bin korona aşısını çöpe atacak

İsrail başka ülke almazsa, son kullanma tarihi yaklaşan 800 bin korona aşısını çöpe atacak

Anadolu Ajansı / Mustafa Deveci - Haberler | Dünya

İsrail'in başka ülkelerden talep gelmemesi halinde elindeki son kullanma tarihi yaklaşan 800 bin doz koronavirüs aşısını imha etmek zorunda kalacağı bildirildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşunda (KAN) yer alan habere göre, Tel Aviv yönetiminin elinde son kullanım tarihi yaklaşan 800 bin Kovid-19 aşısı bulunuyor.

İMHA EDEBİLİRLER

Başka ülkelerden talep gelmemesi durumunda İsrail Sağlık Bakanlığı bu aşıları imha etmek zorunda kalacak. Haberde İsrail'in elindeki aşıların hangi firmaya ait olduğu belirtilmese de Tel Aviv yönetimi BioNTech-Pfizer aşısı almıştı.

FİLİSTİN TEKLİFLERİNİ KABUL ETMEDİ

İsrail, 18 Haziran'da son kullanım tarihi yaklaşan Kovid-19 aşılarını Filistin ile takas etme konusunda anlaşmıştı.

Anlaşma kapsamında İsrail, elindeki 1 milyondan fazla BioNTech-Pfizer aşısını Filistin'e teslim edecekti.

Karşılığında ise Filistin'in BioNTech-Pfizer'dan eylül ve ekimde alacağı aşılar İsrail'e gönderilecekti. Filistin yönetimi, İsrail'in vereceği aşıların son kullanım tarihinin kısa sürede dolacağı gerekçesiyle anlaşmayı iptal etmişti.

İsrail başka ülke almazsa, son kullanma tarihi yaklaşan 800 bin korona aşısını çöpe atacak

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Deveci

Haber Yorumları (2)
OMURİLİK SARMSAĞI : Biraz daha bekleyip, son kullanma tarihi geçince yarı fiyatına alalım. Belki ticari ilişkilerimiz düzelir. Ülkemizin havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez, ülkemizde yapılan aşıların sıfır yan etkisi var., kimse ölmüyor, tekrar pozitif olmuyor.
SEFER AYDIN: İsrailin kendi vatandaşını aşıladığını mı zannediyorsunuz. Sadece aşıları aldılar ancak vatandaşlarına yapmadılar. Bu yüzden de ellerinde kalmasın diye bir kısmını afrika ülkelerine bir kısmını da soyunun tükenmesini istedikleri (ayrıca aşılara ek katkı katarak) Filistine satmaya kalktılar. Dolayısıyla Filistin de uyanık davranarak aşıları almadı. Yahudinin oyunu bitmez. . Medya senin elinde olunca istediğin gibi kullanıyorsun
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title