İSMEK çöktü mü? İSMEK sitesine neden ulaşılamıyor? - Haberler
Haberi Paylaş

İSMEK çöktü mü? İSMEK sitesine neden ulaşılamıyor?

Haberler.com - Haberler | Gündem
İSMEK çöktü mü? İSMEK sitesine neden ulaşılamıyor?

Milyonlarca adayın beklediği İSMEK Hayat Boyu Öğrenme Portalı kayıtları bugün saat 10.00 itibariyle başladı. Bir çok kursun olduğu ve ücretsiz olarak katılabilen bu kurslara başvuru ne zaman olacak merak konusuydu. Siteye kayıt yaptırmak için giren adaylar yaşanılan yoğunluk nedeniyle işlemlerini gerçekleştiremiyor. Peki, İSMEK sitesi ne zaman düzelir. İSMEK çöktü mü? İSMEK sitesine neden ulaşılamıyor? İSMEK nasıl başvuru yapılır?

İSMEK'in ücretsiz eğitimlerinden faydalanmak isteyen adaylar online olarak başvuru yapabilecek. Bugün başlayan kayıtlarda yaşanan yoğunluk kayıt işlemlerinde aksamalara neden oldu. Peki, İSMEK sitesi ne zaman düzelir. İSMEK çöktü mü? İSMEK sitesine neden ulaşılamıyor? İSMEK nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar haberimizde...

İSMEK ÇÖKTÜ MÜ?

24 Eylül 2021 saat 10.00'da başlayan İSMEK kurs kayıtları yaşanılan yoğunluk sebebiyle aksamakta. Siteye kayıt yaptırmak için giren adaylar yaşanılan yoğunluk nedeniyle kaydını yaptıramamaktadır.

Kısa süre içerisinde sorun giderilecektir.

İSMEK KURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Uzaktan Eğitim Web Sitesi Üzerinden Eğitimlere Kayıt Olma Adımları:

1. İBB İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezinin verdiği eğitimlerden yararlanmak istiyorsanız uzem.ibb.gov.tr web sitesi üzerinden kayıt olmak istediğiniz eğitim sayfasındaki "EĞİTİM KAYIT" butonuna tıklayanız. Haberler.com okumaya devam edin. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz. Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

2. Karşınıza çıkan İSMEK kursiyer giriş sayfasına T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile giriş yapanız.

3. İsmek Kursiyer Sistemine daha önce kaydolmadıysanız KVKK metinlerini okuyarak onayladıktan sonra kursiyer bilgi formunu doldurunuz.

5. Program tercihi sayfasından seçtiğiniz eğitim adının ve bilgilerinin bulunduğu alandaki "SEÇ" düğmesine tıklayınız.6. Karşınıza çıkan "Program Tercihi Sihirbaz Paneli" üzerindeki program tercih etme sebeplerinizden birini seçerek kayıt onayınızı verebilirsiniz.

7. Kaydınızı onayladıktan sonra 24 saat içerisinde telefonunuza SMS ile kullanıcı adı şifreniz gönderilecektir.8. Kaydolduğunuz eğitime uzem.ibb.gov.tr web sitesinin sağ üstünde yer alan "GİRİŞ" düğmesine tıklayarak veya https://uzaktanegitim.ismek.istanbul/lms/login/index.php adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Kursiyer İsmek Sistemi Üzerinden Eğitimlere Kayıt Olma Adımları:

1. uzem.ibb.gov.tr web sayfasının sağ üstünde yer alan "Kayıt" düğmesine tıklayarak veya kursiyer.ismek.istanbul adresinden T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile Kursiyer İsmek Sistemine giriş yapınız.

2. Kursiyer İsmek Sistemine daha önce kaydolmadıysanız KVKK metinlerini okuyarak onayladıktan sonra kursiyer bilgi formunu doldurunuz.

3. Eğitime kayıt olmak için Kursiyer İsmek Sisteminin web sayfasındaki menüsünde yer alan "Program Tercihi" sekmesine tıklayanız. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

4.Eğitim Merkezi ve Program Tercihleri sayfasına ulaştığınızda sol tarafta yer alan programlar arama çubuğuna kayıt olmak istediğiniz eğitim adını yazınız.

5. Eğitim adının üzerine bir kez tıklayanız ve aynı alananın altında yer alan "Filtrele" düğmesine tıklayınız.6. Seçtiğiniz eğitimin bilgilerinin yer aldığı alandaki "SEÇ" düğmesine tıklayınız.

7. Karşınıza çıkan "Program Tercihi Sihirbaz Paneli" üzerindeki program tercih etme sebeplerinizden birini seçerek kayıt onayınızı verebilirsiniz.

8. Kaydınızı onayladıktan sonra 24 saat içerisinde telefonunuza SMS ile kullanıcı adı şifreniz gönderilecektir.9. Kaydolduğunuz eğitime uzem.ibb.gov.tr web sayfasının sağ üstünde yer alan "GİRİŞ" düğmesine tıklayarak veya https://uzaktanegitim.ismek.istanbul/lms/login/index.php adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title