CHP, İSKİ'nin hatalı faturasına itiraz eden meclis üyesini partiden ihraç etmekle tehdit etti

CHP, İSKİ'nin hatalı faturasına itiraz eden meclis üyesini partiden ihraç etmekle tehdit etti

Sultangazi Belediyesi'nde CHP'den meclis üyesi olan Fahrettin Yürek, hiç kullanmadığı yazlığına 257 TL su faturası gelince olaya tepki gösterdi. İtiraz üzerine 257 liralık fatura 121 lira olarak düzeltilince Fahrettin Yürek ilçe binasına çağrıldı ve partiden ihraç edilmekle tehdit edildi.

10.06.2020 09:27 | Son Güncelleme: 10.06.2020 10:27

CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, kullanmadığı Silivri'deki yazlığına İSKİ tarafından gönderilen 257 TL tutarındaki faturaya yaptığı itirazın ardından parti binasına çağrıldığını belirterek, "Bana 'Ya partiden ya da meclis üyeliğinden istifa edeceksin. ya da İSKİ'nin önünde özür dileyeceksin' dediler. İhraç da üçüncü seçenek olarak gündeme geldi. Bunları ben kabul etmedim" açıklamasında bulundu.

CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, İSKİ tarafından 3 aydır boş olan Silivri'deki yazlığına gönderilen 257 TL'lik faturaya tepki gösterdi. Tepkisinin ardından Yürek'in 257 TL tutarındaki faturası düzeltildi. İtirazı sonrası İSKİ tarafından Yürek'e yeni bir su faturası gönderildi. Bir önceki 1 aylık faturada 257 liralık tutar yazarken, yeni faturada 121 lira yazıldı. Öte yandan Yürek'in itirazı üzerine İSKİ'nin 847 kişinin daha faturasını hatalı olarak kestiği öğrenildi. Bu faturalar da İSKİ tarafından düzeltildi.

CHP, İSKİ'nin hatalı faturasına itiraz eden meclis üyesini tehdit etti

"KULLANMADIĞIM YAZLIĞA 257 TL FATURA"

Yaşadıkları hakkında açıklamada bulunan Yürek, "İSKİ benim kullanmadığım yazlığa 257 TL fatura göndermişti. Biz bunun mücadelesini verdik. Bir hafta sonra haklılığımız ortaya çıkarak faturamız düzeltildi. 10 gündür oturduğum daireye 121 TL fatura çıktı. Biz bu mücadeleyi halk için verdik. Dün İSKİ müdürlüğünde gittiğim zaman bana 847 kişinin faturasının daha düzeltildiğinin bilgisi verildi" dedi.

"YA PARTİDEN YA DA MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDECEKSİN"

Açıklamalarının ardından ilçe başkanı tarafından çağrıldığını ifade eden Yürek, "Bana 'Ya partiden ya da meclis üyeliğinden istifa edeceksin. ya da İSKİ'nin önünde özür dileyeceksin' dediler. Üçüncü seçenek de ihraç olarak gündeme geldi. Bunları ben kabul etmedim. Yanlış bir şey yapmadım. İki fatura da elimde. Herkes hakkını arasın. Bu kurum fark etmez. Hakkınızı arayın sonuna kadar. Halkım isterse ben istifa ederim" şeklinde konuştu.

CHP, İSKİ'nin hatalı faturasına itiraz eden meclis üyesini partiden ihraç etmekle tehdit etti

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: CHP, İSKİ'nin hatalı faturasına itiraz eden meclis üyesini partiden ihraç etmekle tehdit etti - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 01:24:55. #1.14#
title