İngiliz Milletvekilleri, Assange'ın İsveç'e İadesi İçin Harekete Geçti

İngiliz Milletvekilleri, Assange'ın İsveç'e İadesi İçin Harekete Geçti

13.04.2019 10:12 | Son Güncelleme: 13.04.2019 10:12
İngiliz Milletvekilleri, Assange'ın İsveç'e İadesi İçin Harekete Geçti

İngiliz milletvekilleri, Theresa May hükumetini birkaç yıldır yaşadığı Ekvador'un Londra'daki büyükelçiliğinden alınarak tutuklan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ı İsveç'e iade etmeye çağırdı.

İngiliz milletvekilleri, Theresa May hükumetini birkaç yıldır yaşadığı Ekvador'un Londra'daki büyükelçiliğinden alınarak tutuklan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assangeİsveç'e iade etmeye çağırdı.

İngiltere'de yaklaşık 70 milletvekili, İsveç hükumetinin iadesini talep etmesi halinde Julian Assange'ın bu ülke makamlarına iade edilmesi için İngiliz hükumete çağrıda bulundu. İşçi Partisi Milletvekili Stella Creasy, İçişleri Bakanı Sajid Javid'e ithafen gönderdiği mektubu twitter hesabından paylaştı. Mektupta, "Assange'ın iade talebinde bulunulması durumunda İsveç'e iade edilmesini sağlayacak eylemi yapmak için elinizden geleni yapmanızı rica ediyoruz. Tecavüz iddiasıyla ilgili resmi soruşturmanın sonuçlanabileceği ve uygun olduğu takdirde bir suçlamada bulunabileceği bir yargılama yapılabilir. Elbette suçluluğunu kabul etmiyoruz. Ancak gerekli sürecin izlenmesi ve şikayetçinin adaletin yerine getirildiğini görmesi gerektiğine inanıyoruz" ifadeleri kullanıldı. - LONDRA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title