İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olağanüstü toplantısı Vali Süleyman Kamçı’nın başkanlığında yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olağanüstü toplantısı Vali Süleyman Kamçı'nın başkanlığında yapıldı.

Vali Yardımcısı Baha Başçelik, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin katıldığı toplantıda, Engelli Kendi İşini Kurma (KİK) Projeleri, Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma (KİK) Projeleri ve Engelli Destek Teknolojilerine Yönelik Proje desteği kapsamında İş-Kur İl Müdürlüğüne sunulan projeler hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Vali Kamçı, son başvuru tarihi 29.12.2017 olan Engellilere ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Desteği için İş-Kur İl Müdürlüğüne 16 adet proje sunulduğunu ifade ederek, bir projenin başvuru rehberinde belirtilen evraklardan önemli bir kısmının eksik olması ve eksiklerini belirtilen tarihe kadar tamamlanmaması nedeniyle ret edildiğini belirtti.

Vali Kamçı, diğer on beş adet projenin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda sunularak değerlendirileceğini ifade ederek, oluşturulan teknik çalışma gurubu sayesinde projelerin araştırıldığını söyledi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Engellilere ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Desteği hakkında kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi. - KAYSERİ

Kaynak: İHA