Karantinada olması gereken liseli kız, döner alabilmek için yasakları deldi - Haberler
Haberi Paylaş

Karantinada olması gereken liseli kız, döner alabilmek için yasakları deldi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Kırıkkale'de PCR testi pozitif olan arkadaşlarından dolayı temaslı duruma düşen iki lise öğrencisi, evlerinde karantinada olması gerekirken kentin en işlek caddesinde HES kodu denetiminde yakalandı. Her iki öğrencinin ailesine 4 bin 50'şer lira idari para cezası uygulanırken kızlardan birinin döner almak için dışarı çıktığı öğrenildi.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekiplerince, koronavirüs ile mücadele kapsamında çalışmalar sürüyor. Uzman ekipler, insan yoğunluğunun en fazla olduğu cadde ve sokaklarda Hes Kodu denetimi yaptı.

KARANTİNAYI DELİP DIŞARI ÇIKMIŞLAR

Yaşları 9 ila 19 arasında çocuklar üzerinde de denetimler yoğunlaştırıldı. Ovacık Mahallesi'ndeki Zafer Caddesi'nde denetim yapan uzman ekipler, İ.Y. (13) ile N.T.'nin (15) HES kodu sorgulamasını yaptı. Öğrencilerin, sınıflarında PCR testi pozitif olan bir arkadaşlarından dolayı temaslı duruma düştükleri ortaya çıktı.

İki lise öğrencisi insan sağlığını riske attı: Biri kırtasiye, diğeri de döner için karantinayı deldi

TOPLAM 8 BİN TL CEZA YAZILDI

İ.Y., evden ekmek arası döner almak için çıktığını, N.T. ise kırtasiyeye gittiğini belirtti. Kentin en işlek caddesinde yakalanan iki lise öğrencisi, evlerinde karantinaya alındı. Ailelerine de 4 bin 50'şer liradan 8 bin 100 lira idari para cezası uygulandı.

Karantinada olması gereken liseli kız, döner alabilmek için yasakları deldi
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
tarafsızgörüş:en yakınım da covid oldu pozitif çıktı. karantina a evden çıkmadı. evden çıkmayanlar salak mı? Siz uyanıksınız öyle mi. Basın cezayıı
Hakan :İç Anadolu'daki vatandaşlarımıza acıyorum, sahil kentindeyim ve burada böyle bir uygulama yok. Kimse PCR sonucu sormuyor size yolda giderken.
500