İstanbul'da Polis ve Asker Çatışıyor

İstanbul'da Polis ve Asker Çatışıyor

Haberler.com - Haberler | Güncel

İstanbul'da darbe girişiminde bulunan askerler ve polis arasında çatışma yaşanıyor. Olay yerinde bulunan çok sayıda yaralı ambulanslarla hastanelere taşınıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) kapatan askerler ile polis arasında çatışma yaşandığı bildirildi. Öte yandan, Harbiye'de devam eden çatışmalar sonucu isabet alan bir araç alev aldı. Çengelköy'de de çatışmanın olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) kapatan askerler ve polis arasında çatışma yaşanıyor.

Polis ekiplerinin teslim ol çağrısına askerlerin ateşle karşılık vermesi üzerine özel harekat ekipleri askerlerin olduğu yere yönelerek operasyon başlattı. Askerler tarafından vatandaşların ve polis ekiplerinin üzerine plastik mermi ve gaz bombası sıkıldı.

Olay yerinde bulunan çok sayıda yaralı ambulanslarla hastanelere taşınıyor. Polis ve asker arasındaki çatışma ise hala devam ediyor.

HARBİYE ÖNÜNDE BİR ARAÇ ALEV ALDI

Harbiye'de devam eden çatışmalar sonucu isabet alan bir araç alev aldı.

Beyoğlu Harbiye'deki TRT Radyosunu elinde tutan askerlerle polis arasındaki çatışma devam ediyor. Polis binaya biber gazı atarken asker uzun namlulu silahlarla karşılık veriyor. Sık sık jetlerinde uçuş yaptığı Harbiye'de çıkan çatışma sonucunda isabet alan bir araç alevler içinde kaldı. Ara ara patlamalarında meydana geldiği aracı polis TOMA ile söndürmeye çalıştı.

Harbiye'de çatışma ara ara şiddetini arttırarak devam ediyor. Polis ekipleri askerlere teslim olmaları için sık sık anons yapıyor. Bu arada bölgeden geçmekte olan bir vatandaşta polis megafonundan askerlere seslenerek teslim olmalarını istedi.

ÇENGELKÖY'DE DE ÇATIŞMA ÇIKTI

Darbe girişiminde bulunan bir grup asker İstanbul'da Çengelköy Karakolu'na da müdahale etmek isteyince çatışma çıktı.

Bölgede patlama sesleri duyulurken askerlerin polislere telim olun çağrısı yaptığı bildiriliyor.

Karakola takviye ekip istenirken çatışmanın devam ettiği bildiriliyor.

Haber Yorumları (15)
ÇÇ: AKP EN KİRLİ OYUNLARINI OYNUYOR BU OLAYIN ARKASINDAN BAŞKANLIK SİSTEMİ ORTAYA KOYARLAR
UFUK: hükümet polise emir verdimi polis onu yerine getirmeyecek mi askerler de emir kulu yapmayın allah aşkına oyunun daniskası bu
ADINIZI YAZIN: Olaylardan haberi olmayan askerlere ceza verilmemesi lazım darbeciler ise yargılanmalıdır hemde en ağır şekilde.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title