Haberi Paylaş
Hdp'li Özsoy: Erdoğan'a, ABD ve Avrupa'da 2007- 2010'da Tek Eleştiri Yapılmazdı

Hdp'li Özsoy: Erdoğan'a, ABD ve Avrupa'da 2007- 2010'da Tek Eleştiri Yapılmazdı

Güncel Haberler

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 2007- 2010 yılları arasında Amerika ve Avrupa'da tek bir eleştiri bile yapılamadığını belirterek, "Çok demokrat, çok iyi niyetli, her şeyi yapacak Erdoğan. İnanılmaz bir desteği vardı dünyada.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 2007- 2010 yılları arasında Amerika ve Avrupa'da tek bir eleştiri bile yapılamadığını belirterek, "Çok demokrat, çok iyi niyetli, her şeyi yapacak Erdoğan. İnanılmaz bir desteği vardı dünyada. Şu an, onu Avrupa'da misafir etmek isteyen tek bir devlet başkanı kalmadı" diye konuştu.

Bingöl'de DBP'nin 4'üncü olağan kongresinde konuşan HDP'nin Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem içeride hem dışarıda siyasette çok ciddi bir darboğaz içerisinde olduğunu, sıkıştıkça, zorlandıkça, dönüp toplumun canını yaktığını ileri süren Özsoy şunları söyledi:

"Sorunlara çözüm bulamadığımız zaman bağırıp çağırırsınız. Mesele biraz budur, halbuki bu ülkede en başta Kürt meselesi olmak üzere bütün sorunların çözümü için koşullar mevcuttur. Çözüm süreci yaşandı biliyorsunuz. Bir takım seçim ve şahsi kaygılar yüzünden heba edildi."

'BU ÜLKENİN GELECEĞİNDEKİ SİYASETİNDE YERİ YOK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ülkenin geleceğindeki siyasetinde yeri olmadığını düşündüklerini kaydeden Hişyar Özsoy şöyle konuştu:

"Bizim yerimiz vardır. Bu konuda müsterih olun. Bu zor zamanları aşacağız. Bu mantık, aslında bir gasp mantığıdır. Sürekli 'milletin iradesi' diyorlar, en korktukları şey milletin iradesidir. Bize soruyorlar, 'Selahattin başkanı neden aldılar içeri?' diye. Biz de 'korktukları için aldılar' diyoruz. Erdoğan o sarayın içerisinde gece-gündüz kalkıyor, HDP kendisini iki defa durdurdu. 7 Haziran'da da durdurdu, Kasım'da da durdurdu. Yani Anayasayı tek başına değiştirebilecek ve başkanlık sistemi getirebilmesi için çoğunluğu elde etmesini engellediği için, şu an referanduma giderken bir şekilde HDP ve DBP'yi, belediyelerimizi, vekillerimizi bir şekilde bir köşeye iterek, toplumdaki siyasal iradeyi kırıp sonuç almaya çalışıyor. 2007 ile 2010 yılları arasında Amerika'da, Avrupa'da o zaman aktif siyasetçi değildim ama bir çok panel ve konferanslarda, siyasi ortamlarda konuşup tartışılırdı. Size yemin ediyorum, Erdoğan'a tek bir eleştiri yapamazdınız. O kadar dokunulmazdı yani. Çok demokrat, çok iyi niyetli, her şeyi yapacak Erdoğan. İnanılmaz bir desteği vardı dünyada. Şu an, onu Avrupa'da misafir etmek isteyen tek bir devlet başkanı kalmadı."

- Bingöl

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Hişyar Özsoy Amerika Avrupa Politika Haberler

title