HİLLARY CLİNTON HABERLERİ

Hillary Clinton haber, Hillary Clinton son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hillary Clinton

Hillary Clinton

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 26.10.1947 - ...

Hillary Clinton Kimdir ?

Hillary Diane Rodham, ABD'nin Illinois eyâletindeki Chicago kentinde doğdu. Üç yaşında ailesi ile beraber Park Ridge, Illinois'e taşınmıştı. Babası Hugh Ellsworth Rodham İngiliz ve İrlandalı göçmenlerin bir çocuğudur ve tekstil endüstrisinde küçük ama başarılı bir işe sahiptir. Annesi Dorothy Emma Howell, ise ev hanımıydı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hillary Clinton - 12.01.2021
İran'ın nükleer kozu yeni dönemde yeterli olacak mı?
Sorun nükleer dosyadan mı ibaret? Hillary Clinton 2009 yılında Obama yönetiminin dışişleri bakanı olduktan birkaç gün sonra kendisine, Biden tarafından CIA başkanlığına aday gösterilen ABD'nin deneyimli diplomatlarından William J.
Hillary Clinton - 08.01.2021
ABD eski başkanları Obama, Bush ve Clinton, Biden'ın yemin törenine katılacak
CNN'de yer alan haberde, eski başkanların yanı sıra eşleri Michelle Obama, Laura Bush ve Hillary Clinton'ın da törende hazır bulunacakları belirtildi.
Hillary Clinton - 06.01.2021
ABD'de yapılan araştırmaya göre maskulenlik ile Trump'ı desteklemek arasında bağlantı olabilir
Çalışma çerçevesinde katılımcılara, hegemonik erkeklik, hükümete güven, cinsiyetçilik, ırkçılık, homofobi, yabancı düşmanlığına ilişkin görüşlerinin yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump, başkan seçilen Joe Biden ve Demokratların eski başkan adayı Hillary Clinton hakkında sorular soruldu.
Hillary Clinton - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- ABD Adalet Bakanlığı, Clinton Vakfının, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın görev yaptığı süredeki faaliyetlerini soruşturmaya başladı.
Hillary Clinton - 14.12.2020
ABD, 13 yıl önce kaybolan eski FBI ajanı Levinson ile ilgili 2 İranlı yetkiliye yaptırım kararı aldı
Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise Mart 2011'de Levinson'ın, Güney Asya'da bir yerlerde tutulduğunu açıklamış, bu açıklama, eski FBI ajanının, Afganistan veya Pakistan gibi bir yerde terörist bir örgüt ya da suç örgütünün elinde olabileceği olasılığını akla getirmişti.
Hillary Clinton - 23.11.2020
Biden'ın ABD Dışişleri Bakanlığına getireceği Antony Blinken kimdir?
Biden'ın Başkan Yardımcısı olduğu dönemde de ulusal güvenlik danışmanlığını yapan Sullivan, Hillary Clinton ABD Dışişleri Bakanı görevindeyken, siyaset planlama biriminin başına getirilmişti.
Hillary Clinton - 23.11.2020
Biden Dışişleri Bakanlığına Blinken'ı getirecek
Biden'ın başkan yardımcısı olduğu dönemde de ulusal güvenlik danışmanlığını yapan Sullivan, Hillary Clinton ABD Dışişleri Bakanı görevindeyken, siyaset planlama biriminin başına getirilmişti.
Hillary Clinton - 16.11.2020
ABD'nin son popülist-realist başkanı Trump mı?
2016 seçimlerinde Demokrat Parti başkan adayı olarak Hillary Clinton'ı gördük.
Hillary Clinton - 12.11.2020
Biden, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü görevine Ron Klain'i getirecek
Eski ABD başkan yardımcılarından Al Gore'un da özel kalem müdürü olan Klain, eski başkanlar Barack Obama ve Bill Clinton ile Demokrat başkan adayları Al Gore, John Kerry, Hillary Clinton'ın seçim kampanyalarında da danışman görevinde bulundu.
Hillary Clinton - 09.11.2020
Amerikan dış politika aklı ve yeni Başkan Joe Biden
O halde Amerikan dış politika aklı; kurumsal yapısı, başkanları ve onların ekipleri eliyle ortaya çıkan bütüncül fotoğrafta, temel sorusuna cevabını bulabilmiş değil: Amerika'nın ilke-çıkar ve meşruiyet-hegemonya arasındaki kesitte kimlik ve pozisyonu nedir? veya soruyu şöyle soralım: Demokrat Başkan Bill Clinton döneminde kavramsallaştırılan "Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi" ile Cumhuriyetçi Başkan George W. Bush'un "Bush Doktrini" arasındaki süreklilik ve/ya kopuş çizgisinin sınırları nerede başlar, nerede biter? Kimlik ve pozisyonlanma krizi arasında Amerikan dış politikası Özetle ABD, kendisine bir pozisyon arıyor. Bugün Trump ile Biden, 2016'da Obama/Hillary Clinton ile Trump, 2008'de George W.
Hillary Clinton - 07.11.2020
Hillary Clinton'dan ABD başkanlık seçimleri sonucu açıklaması Açıklaması
2016 başkanlık seçimlerini ABD Başkanı Donald Trump'a karşı kaybeden Hillary Clinton, 59. başkanlık seçimlerinde Trump'ı yenen Demokrat Joe Biden'ı tebrik etti.
Hillary Clinton - 06.11.2020
ABD'deki başkanlık seçim sonuçları için gözler 6 kritik eyalette
Trump, 2016 seçimlerinde rakibi Hillary Clinton'a karşı "Mavi Duvar" olarak bilinen Wisconsin, Michigan ve Pennslyvania eyaletlerini yüzde 1 farktan daha az oy oranı ile ucu ucuna kazanmıştı.
Hillary Clinton - 05.11.2020
ABD siyasetinde yeni bir kriz kapıda
ABD'de başkanlık seçimleri öncesi yapılan ulusal anketler, başkan adaylarının ülke çapındaki popülerliklerini gösterse de oy oranlarının değişme ihtimali ve ABD'deki seçim sistemi nedeniyle yanılma riskleri oldukça fazla. Nitekim 2016 seçimlerinde düzenlenen anketlerde Hillary Clinton, Donald Trump'tan 3 milyon oy önde giderken, seçim tarihi yaklaştıkça oranların değişmesi ve ABD seçim sistemi nedeniyle Temsilciler Meclisi'nde Demokratlar kazansa da Senato'yu ve başkanlığı Cumhuriyetçilere kaptırmışlardı.
Hillary Clinton - 04.11.2020
Anayasa değişikliği referandumu ve Cezayir'in siyasi dönüşümü
Söz konusu madde, özellikle komşu ülkeler açısından sonuçlar doğurabilecek olması nedeniyle, bölgedeki devletlerin tepkisiyle karşılaştı. Bu ülkeler Cezayir'in Sahel ve Sahra bölgesindeki kaos ortamından da faydalanarak, daha önceleri dolaylı olarak yürüttüğü operasyonlarına hız vereceği iddiasıyla değişikliğe karşı çıkmışlardı. Başta Fas olmak üzere Mali, Nijer ve Çad gibi bölge ülkeleri, uzun zamandır Mağrip bölgesinde artan terör faaliyetlerinin sorumlusu olarak Cezayir hükümetini gösteriyordu. Batı Sahra bölgesinde Fas ile ayrılıkçı Polisario Cephesi örgütü arasında yaşanan krizde Polisario örgütüne verdiği desteği saklamayan Cezayir, Fransa ve ABD başta olmak üzere pek çok bölge ülkesi tarafından da silahlı terör gruplarına verdiği destekten ötürü Sahel kuşağındaki istikrarsızlığın ana kaynağı olarak görülmekteydi. Bununla alakalı olarak Hillary Clinton'ın e-postalarında açıklanan yazışmalar da, Cezayir istihbarat örgütü ile el-Murabitun terör örgütünün koordineli çalıştığını ortaya çıkarmıştı.
Hillary Clinton - 04.11.2020
ABD'de başkanlık yarışında Iowa ve Idaho'yu Trump, Hawaii'yi Biden kazandı
Trump, 2016 başkanlık seçimlerinde de bu iki eyalette rakibi Hillary Clinton'ı mağlup etmişti.
Hillary Clinton - 04.11.2020
ABD'de başkanlık yarışında Connecticut, Colorado ve Washington DC'yi Biden, Arkansas'ı Trump kazandı
2016 başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton her iki eyalet ve Washington'da Trump'a karşı kazanmıştı.
Hillary Clinton - 04.11.2020
ABD'de başkanlık yarışında Alabama'yı Trump, Delaware ve Illinois'ı Biden kazandı
Trump, 2016 başkanlık seçimlerinde de Alabama eyaletinde rakibi Hillary Clinton'ı yenmişti.
Hillary Clinton - 04.11.2020
ABD'de başkanlık yarışında West Virginia'yı Trump, Virginia'yı Biden kazandı
Trump, 2016 yılında da West Virginia eyaletinde rakibi Hillary Clinton'ı yenmişti.
Hillary Clinton - 04.11.2020
ABD'de Ohio ve Kuzey Karolina'da oy verme işlemi sona erdi
2016 SEÇİMLERİNDE OHIO VE KUZEY KAROLİNA'YI TRUMP KAZANMIŞTI ABD Başkanı Donald Trump ile Hillary Clinton arasında 2016 yılında yapılan seçimde Kuzey Karolina ve Ohio eyaletlerini Trump kazanmıştı.
Hillary Clinton - 03.11.2020
Son dakika haber... ABD Başkanlık Seçimleri 2020: En fazla oyu alan değil, 270 delegeyi alan 'Başkan' seçilecek
BAZI EYALETLER SEÇİMDE ÖNEM ARZ EDİYOR ABD'nin eyaletleri coğrafik olarak farklı saat diliminde yer aldığı için, oy kullanma işlemi farklı saatlerde gerçekleşiyor, bu durum bazı eyaletlerde oy durumunu önemli hale getirerek seçim sonucunda anahtar rol oynayan eyaletleri belirliyor. Bir diğer önemli kıstas ise eyaletlerin sahip olduğu delege hakkı, örneğin California eyaletinin 55 delege çıkartma hakkı bulunuyor.      HER ZAMAN EN FAZLA OYU ALAN KAZANMIYOR ABD'de Başkanlık Seçimleri, iki aşamalı olarak yürütülüyor. ABD halkı sandığa giderek kayıtlı oldukları eyaletin Seçiciler Kurulu'na göndereceği delegelere oy veriyor. Halkoyuyla seçilen delegeler de başkan ve başkan yardımcısını seçiyor. Seçici Kurul'da 538 delege bulunuyor ve başkan seçilmek için adaylardan birinin toplamda en az 270 delegeye sahip eyaletler seçimini kazanması gerekiyor. Önemli olan delege sayısı olduğundan ülke genelinde en fazla oyu kazanan adayın başkan seçilemediği durumlar da oldu. Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton, 2016 yılında ülke genelinde Donald Trump'tan yaklaşık 3 milyon daha fazla oy almasına karşın yeterli delege sayısına sahip olamadığı için seçilememişti.
Hillary Clinton - 02.11.2020
ABD'de 2016 seçimlerini doğru bilen anket şirketinin bu yılki tahmini de Trump
2016'da tüm anket şirketleri dönemin Demokrat adayı Hillary Clinton'ın zaferine kesin gözüyle bakarken, Trump'ın kazanacağını söyleyen ve tahmini tutan Trafalgar Grubu 2020 seçileri için yeni bir anket yayımladı.
Hillary Clinton - 02.11.2020
Trump'ın İsrail'e verdiği desteğe rağmen Amerikan Yahudileri Biden'ın yanında
Amerikan Yahudilerinin geçmiş seçimlerde kullandıkları oylar ABD merkezli Yahudi Sanal Kütüphanesi'nde yayımlanan verilere göre, 2016'da yapılan son başkanlık seçimlerinde Amerikan Yahudilerinin yüzde 24'ü Trump'a, yüzde 71'i ise demokrat aday Hillary Clinton'a oy verdi.
Hillary Clinton - 30.10.2020
ABD başkanlık seçimlerine "manipülasyon" gölgesi
ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinin manipüle edileceğine dair değerlendirmelerin kaynağını, Rusya'nın 2016 başkanlık seçimlerine Demokrat başkan adayı Hillary Clinton aleyhine ve Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'ın ise lehine müdahale ettiğine dair ABD'nin resmi...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hillary Clinton Haberleri | Hillary Clinton Kimdir - Haberler - Hillary Clinton haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hillary Clinton kimdir, hayatı ve biyografisi. İran'ın nükleer kozu yeni dönemde yeterli olacak mı?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 15:48:44. #1.14#
title