Oyun dünyasında bir ilk! Oyuncunun konumuna ve hislerine göre gerçek zamanlı olarak değişebilecek - Haberler
Haberi Paylaş

Oyun dünyasında bir ilk! Oyuncunun konumuna ve hislerine göre gerçek zamanlı olarak değişebilecek

SaveButonu - Haberler | Gamegar
Oyun dünyasında bir ilk! Oyuncunun konumuna ve hislerine göre gerçek zamanlı olarak değişebilecek

Hideo Kojima, yakın tarihli bir röportajda, oyuncunun konumuna, hislerine ve diğer dış etkenlere göre gerçek zamanlı olarak değişebilecek bir oyun geliştirmek istediğini belirtti. Efsanevi Metal Gear Solid'in geliştiricisi, oyuncunun etrafında dönen ve belirli koşullara uyum sağlayan deneyimleri üretmeye yabancı bir isim olmadığını da gösteriyor.

Japon dergisi Anan'a röportaj veren Kojima, 2003 senesinde Game Boy Advence için çıkan ve kartuşundaki ışık sensörü sayesinde oyuncuları güneş altında oynamaya teşvik eden Boktai: The Sun is in Your Hand oyununu örnek göstererek, oynayan kişinin mevcut konumu gibi çeşitli faktörler temel alınarak herkes için farklı deneyimler sunacak bir oyun yapmak istediğini söyledi.

VGC'nin aktardığına göre, "Yapmak istediğim şey gerçek zamanlı değişen oyunlar hazırlamak" diyen Japon oyun yönetmeni şöyle devam etti:

"Her yaştan ve meslekten insanlar oyun oynuyor ancak hepsi aynı şekilde oynuyor. Bunun yerine yaşadığınız yere ve nasıl hissettiğinize bağlı olarak değişen oyunlar yapmak istiyorum. Daha önceden Boktai: The Sun is in Your Hand adlı bir oyun yaptım. Üzerinde saati ve sensörü olan taşınabilir bir Game Boy Advance. Oyundaki vampirleri yok etmek için gerekli olan ışık güneşten yansıyordu ve bu nedenle oyun nerede ve ne zaman oynadığınıza bağlı olarak değişiyordu. Bu tür bir cihaz insanlar tarafından oluşturulan sistemi gerçek dünyaya bağlıyor."

Kojima, ayrıntılar açısından çok fazla şey sunmadığı için, böyle bir özelliğin içerik açısından tam olarak neler içereceğine dair bir bilgi yok. Hideo Kojima'nın en yeni oyunu Death Stranding'in PlayStation 5 versiyonu Death Stranding Director's Cut 24 Eylül'de çıkış yapacak. Öte yandan, Hideo Kojima'nın sıradaki oyun projesi için Microsoft ile anlaşmak üzere olduğu yönünde çeşitli söylentiler de ortaya atılmıştı.

Bununla birlikte Death Stranding'in başrolü Norman Reedus, yakın zamanda verdiği bir röportajda devam oyunu için görüşmeler yapıldığını açıkladı. Norman Reedus, Death Stranding 2'nin müzakerede olduğunu belirterek buna çok hevesli olduğunu söyledi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

SaveButonu - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500