Heinz Fischer Haberleri

Heinz Fischer haber, Heinz Fischer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Heinz Fischer - 02.10.2019
Valday toplantılarında Orta Doğu tartışılıyor
Kulübün toplantılarına bugüne kadar dönemin Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Finlandiya Devlet Başkanı Tarja Halonen, İran İslami Şura Başkanı Ali Larijani, Avusturya Devlet Başkanı Heinz Fischer, Güney Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanı Thabo Mbeki, Çekya Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus, Avusturya Şansölyesi Wolfgang Schüssel, Fransa Başbakanı François Fillon, İtalya Başbakanı Romano Prodi gibi önemli siyasetçiler konuşma yaptı.
Heinz Fischer - 03.10.2018
Avusturya'da Eski Cumhurbaşkanından Hükümete Sert Eleştiri
Eski Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Sebastian Kurz liderliğindeki koalisyon hükümetinin çoğulcu liberalizimden uzak, çok fazla sağ popülist söylemin temsil edildiği sağcı bir hükümet olduğunu söyledi.
Heinz Fischer - 08.07.2016
Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer Görevini Devretti
Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, bugün düzenlenen törenle 12 yıldır sürdürdüğü cumhurbaşkanlık görevini devretti.
Heinz Fischer - 08.07.2016
Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer'in Görev Süresi Sona Erdi
Anayasa mahkemesinin cumhurbaşkanlığı seçimini iptal ettiği Avusturya'da, Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, 12 yıldır sürdürdüğü görevini düzenlenen törenle Meclis Başkanları Konseyi'ne devretti.
Heinz Fischer - 01.07.2016
Temmuz 2016 Dünya Gündemi
Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, görevi yeni Cumhurbaşkanı Alexander Van Der Bellen'e teslim edecek.
Heinz Fischer - 01.07.2016
Avusturya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Tekrarlanacak
Mevcut Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, yeni cumhurbaşkanı seçilene kadar görevini sürdürecek.
Heinz Fischer - 01.06.2016
Rönesans, Avrupa'nın 100 yılı aşan hayalini gerçekleştirdi
Avrupa'nın önde gelen liderlerini aynı sahnede buluşturan görkemli törende, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İsviçre Konfederasyonu Cumhurbaşkanı Johann Schneider-Ammann'ın yanı sıra Ueli Maurer, Didier Burkhalter, Doris Leuthard, Guy Parmelin, Simonetta Sommaruga, Alain Berset ağırlandı.
Heinz Fischer - 01.06.2016
Cihan Haber Ajansı Gündemi
POLİTİKA CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği büyükelçileri ile kahvaltıda bir araya gelecek, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık edecek. (09.30-12.30-Ankara) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Slovenya Milli Günü resepsiyonuna katılacak. (12.30-Ankara) TBMM Genel Kurulu'nda Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek, Adalet Komisyonu'nda Bilirkişilik Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine başlanacak, Milli Eğitim Komisyonu'nda Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı ele alınacak, KİT Komisyonu'nda Devlet Demiryolları İşletmesi ve bağlı ortaklıkları ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'nün 2013-2014 yılı hesapları görüşülecek. (14.00-11.00-11.00-10.30-Ankara) EKONOMİ Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği tarafından düzenlenen '11. Türkiye Muhasebe Forumu'na katılacak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun 2016 Yılı Olağan I. Genel Kurul Toplantısı'na iştirak edecek. (09.30-11.00-Ankara) Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015'e ait opera, bale, orkestra, koro ve topluluklar araştırmasının bulgularını paylaşacak. (10.00-Ankara) Türkiye İhracatçılar Meclisi, mayıs ayı ihracat rakamlarını paylaşacak. (İstanbul) DÜNYA İsviçre'de dünyanın en uzun tüneli açılacak. Düzenlenecek resmi törene İsviçre Konfederasyon Başkanı Johann Schneider-Ammann, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi katılacak.
Heinz Fischer - 01.06.2016
Gündem / 1 Haziran 2016
(Paris) (Fotoğraflı-Görüntülü) 4- İsviçre'de dünyanın en uzun tüneli Gotthard Base, İsviçre Konfederasyon Başkanı Johann Schneider-Ammann, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi'nin katılacağı resmi törenle açılacak.
Heinz Fischer - 01.06.2016
Gündem Özeti / 1 Haziran 2016
(Paris) 4- İsviçre'de dünyanın en uzun tüneli Gotthard Base, İsviçre Konfederasyon Başkanı Johann Schneider-Ammann, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi'nin katılacağı resmi törenle açılacak.
Heinz Fischer - 17.05.2016
Avusturya'da Genel Müdür Başbakan Oldu
Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) tarafından önceki hafta vekaleten parti genel başkanlığına getirilen Kern'i, başbakan olarak görevlendirdi.
Heinz Fischer - 13.05.2016
Avusturya'da Demiryolları Müdürü Başbakan Oluyor
Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'in, devlet demiryolları müdürü Christian Kern'i başbakan olarak görevlendireceği bildirildi.
Heinz Fischer - 10.05.2016
Avusturya Başbakanı İstifa Etti
Avusturya'da Sosyal Demokrat Parti'li (SPÖ) Başbakan Werner Faymann, parti içerisindeki yoğun eleştiriler üzerine parti genel başkanlığı ve başbakanlıktan istifa etti. Faymann'ın yerine Reinhold Mitterlehner Başbakanlık koltuğuna oturdu. Faymann, istifa açıklaması sırasında Bu ülkenin, partisinin sonuna kadar arkasında olduğu bir başbakana ihtiyacı var ifadesiyle partililere ince bir göndermede bulundu. Faymann istifa açıklamasını partisinin Viyana'daki eyalet başkanları toplantısı sonrasında yaptı. Parti başkanı ve başbakan olarak çekiliyorum Sosyal demokratlar içerisinde sığınmacı krizi nedeniyle başlayan eleştiriler, aşırı sağcıların cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda ilk sıraya yerleşmesiyle daha da kızışmıştı. Faymann, 1 Mayıs İşçi Bayramı törenleri sırasında partilileri tarafından istifaya davet edilmişti. Yeni başbakan Mitterlehner 7 Yıldan bu yana oturduğu başbakanlık koltuğundan ayrıldığını açıklayan Faymann'ın yerine, koalisyon ortağı ÖVP'li (Avusturya Halk Partisi) Reinhold Mitterlehner geçti. Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, başbakanlık görevini verdiği Mitterlehner'e başarılar dilerken Faymann'a da yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Heinz Fischer - 20.04.2016
Avusturya Cumhurbaşkanı'ndan Sığınmacı Çağrısı
Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, göçmenlerin popülist politikalara alet edilmemesi gerektiğini söyledi.
Heinz Fischer - 15.04.2016
Davutoğlu, Avrupa Konseyi'nde Konuşacak
Konseyin 18-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek oturumlarında, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili de söz alacak.
Heinz Fischer - 14.04.2016
Bakan Bozkır, Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer ile Görüştü
Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edildi.
Heinz Fischer - 14.04.2016
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır Avusturya'da
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edildi.
Heinz Fischer - 14.04.2016
Gündem / 14 Nisan 2016
(Ankara/10.00) DÜNYA-DİPLOMASİ 1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avusturya'da, Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edilecek, Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz ile baş başa görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Heinz Fischer - 13.04.2016
Gündem Özeti / 14 Nisan 2016
(Ankara/10.00) DÜNYA-DİPLOMASİ 1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avusturya'da, Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edilecek, Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz ile baş başa görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Heinz Fischer - 13.04.2016
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, Avusturya'da
Bu arada, görüşme öncesi Bozkır ve beraberindekilere tarihi federal parlamento binası gezdirildi. Bozkır'a, Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Mehmet Hasan Göğüş eşlik etti. Meclisteki temaslarının ardından Bozkır, Viyana Diplomatik Akademisi'nde bu akşam bir konferans verecek. Bakan Bozkır, Avusturya'daki temaslarının ikinci gününde yarın, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edilecek, ardından Avusturya Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz ile görüşecek.
Heinz Fischer - 12.04.2016
Bakan Bozkır, Resmi Temaslarda Bulunmak Üzere Avusturya'ya Gidecek
Bakanlıktan yapılan açıklamada, AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Bozkır'ın, Viyana temasları kapsamında, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edileceği belirtilerek Avusturya Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz ile görüşeceği ve çalışma yemeğinde bir araya geleceği, ayrıca Bakan Kurz ile ortak basın toplantısı düzenleyeceği kaydedildi.
Heinz Fischer - 06.04.2016
Avusturya Cumhurbaşkanı, Putin ile Görüşmesinde Türkiye'yi Eleştirdi
Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Türkiye'nin Rus Su-24 uçağını vurmasına ilişkin tutumunun "tuhaf ve beklenmedik" olduğunu bildirdi.
Heinz Fischer - 01.04.2016
Nisan 2016 Dünya Gündemi
5 Nisan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ile görüşecek.
Heinz Fischer - 29.03.2016
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin Avusturya Ziyareti İptal
Avusturya Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, 30-31 Mart tarihlerinde Viyana'ya yapacağı ziyaretini, güvenlik nedeniyle ertelediği bildirildi.
Heinz Fischer - 22.03.2016
Brüksel'deki Terör Saldırılarına Tepkiler
Avusturya Cumhurbaşkan Heinz Fischer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Brüksel'deki terör saldırılarını bütünüyle kınıyorum.
Heinz Fischer - 18.03.2016
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
VARAZDIN (AA) – Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic'in ev sahipliğinde, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ve Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor bir araya geldi.
Heinz Fischer - 22.01.2016
Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer Tunus'ta
AA Resmi temaslarda bulunmak üzere Tunus'a gelen Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer Tunus Meclis Başkanı Muhammed en-Nasır ile başkent Tunus'taki meclis binasında bir araya geldi.
Heinz Fischer - 18.12.2015
Türk Profesöre Avusturya'dan Altın Üstün Hizmet Nişanı
NKÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hekimler'e Avusturya ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine sağladığı üstün katkılarından dolayı, "Avusturya Federal Cumhuriyeti Altın Üstün Hizmet Nişanı", Avusturya Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen törende Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer adına Büyükelçi Dr.
Heinz Fischer - 18.12.2015
Türk Profesöre Avusturya'dan Altın Üstün Hizmet Nişanı
NKÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hekimler'e Avusturya ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine sağladığı üstün katkılarından dolayı, "Avusturya Federal Cumhuriyeti Altın Üstün Hizmet Nişanı", Avusturya Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen törende Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer adına Büyükelçi Dr.
Heinz Fischer - 01.12.2015
Şili Cumhurbaşkanı Bachelet Viyana'da
Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Viyana'ya resmi ziyarette bulunan Şili Cumhurbaşkanı Michelle Bachelet ile bir araya geldi.
Heinz Fischer - 25.11.2015
Hırvatistan'da "Brdo-Brijuni Süreci" Zirvesi
Başkent Zagreb'deki zirveye AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic, Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic, Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Covic, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Boşnak Üyesi Bakir İzetbegovic, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Sırp Üyesi Mladen Ivanic ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nisani katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Heinz Fischer Haberleri | Heinz Fischer Kimdir - Haberler - Heinz Fischer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Heinz Fischer kimdir, hayatı ve biyografisi. Erdal Erzincan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Kuzeyin Oğlu Volkan Konak konu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:05:53. #1.15#

title