HDP'li Karayılan: MHP-AKP Gizli İttifak Kurdu

HDP'li Karayılan: MHP-AKP Gizli İttifak Kurdu

04.11.2015 16:38 | Son Güncelleme: 04.11.2015 17:18
HDP'li Karayılan: MHP-AKP Gizli İttifak Kurdu

HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, MHP ve AK Parti'nin partilerini baraj altında bırakmak için gizli ittifak kurduklarını ileri sürdü.

HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, MHP ve AK Parti'nin partilerine karşı gizli ittifak kurduklarını ileri sürerek, "MHP- AKP gizli ittifak ve işbirliğinin temel hedefi HDP'yi baraj altında bırakarak güçlü bir AKP hükümeti kurdurmaktı" dedi.

"HEZİMET YAŞAYARAK HDP'NİN ALTINDA KALDI"

HDP Gaziantep İl teşkilatı, seçim sonuçlarını değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, MHP ve AK Parti'nin gizli bir ittifak kurarak HDP'yi baraj altında bırakmaya çalıştıklarını öne sürdü. MHP'nin 1 Kasım seçimlerinde hezimet yaşayarak HDP'nin altında kaldığını kaydetti.

"UCUZ OYUN BARAJIN AŞILMASIYLA FİYASKO İLE SONUÇLANDI"

Karayılan, şunları söyledi:

"MHP-AKP gizli ittifak ve işbirliğinin temel hedefi HDP'yi baraj altında bırakarak güçlü bir AKP hükümeti kurdurmaktı. Ancak MHP'nin bu ucuz oyunu HDP'nin barajı aşmasıyla birlikte tam bir fiyasko ile sonuçlanmış MHP tam bir hezimet yaşayarak, yok saydığı HDP'nin çok altında bir temsiliyetle parlamentoya girmiştir. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sanayici ve iş adamlarına ekonomik baskılar uygulayarak etkisiz hale getirmeye çalışmıştır. 7 Haziran'dan sonra 300'e yakın HDP gönüllüsü gözaltına alınmış ve 80'i tutuklanmıştır."

"BASKI VE ŞİDDET POLİTİKASI YÜZÜNDEN DÜŞÜŞ YAŞADIK"

Her yerde bir baskı şiddet politikasına maruz kaldıklarını ifade eden HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul ise bu nedenden dolayı oylarında düşüş yaşadıklarını kaydetti.

HDP'li Karayılan: MHP-AKP Gizli İttifak Kurdu
HDP'li Karayılan: MHP-AKP Gizli İttifak Kurdu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title