Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a geldi. Yağmurlu havaya yakalanan yüzlerce leylek, İstanbul'un bir çok noktasında mola verdi.

Güneyden kışı geçiren leyleklerin, Avrupa ve Asya'nın kuzey ülkelerine dönüş yolculuğu başladı. Leyleklerin göç güzergahında bulunan İstanbul'un semalarında binlerce leylek belirdi.

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

ÇİMENLİK ALANLARA KONDULAR

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü ve Arnavutköy Bolluca'da yüzlerce leylek çimenlik alanlara kondu.
Çok sayıda leylek de Sultangazi mevkii TEM Otoyolu kenarında mola verdi. TEM Otoyolu kenarınki yeşil alana inen leylekler, bir süre dinlendikten sonra öğle saatlerinde yeniden yola çıktı.

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

İSTANBUL 1 MİLYON LEYLEĞİN GÖÇ GÜZERGAHINDA

Leylek sürüsünün mola verdiği yerden yeniden göç etmeye başladığı anlar havadan görüntülendi. Her yıl 1 milyona yakın leyleğin göç güzergahı üzerinde yer alan İstanbul'un çeşitli noktalarında leylek sürülerine rastlamak mümkün. Havada süzülen ve dinlenmek için konan yüzlerce leylek beyaz ve siyah kanatlarıyla görsel şölen oluşturuyor.

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
LEYLİM LEY LEYLEKLER: Bizim buradan yükseklerden geçtiler 3 saat öncesinde döne döne oldukça kalabalıktılar bizim buraya inmediler , , sanki başka yer yokmuş gibi İstanbula gitmişler hayret halbuki bizim burada göl var gölde su yılanları balıklar arazilerde salyangozlar böcekler otlar bolken sen git beton yığını insan ve araç bolluğu olan İstanbul şehrine ? vallahi bu leyleklerde asortikleştiler sosyete oldular iyimi ?
GÖKTELEN: DOĞA KENDİ İÇİNDE ŞİYİR GİBİ DÖNGÜSÜNÜ TAMAMLARKEN BİZLER HEPSİNE YAPTIKLARIMIZLA ATEŞ EDİYOR SAVAŞIYOR YOK EDİYORUZ. BUNU YARADAN KABULLENMEZ. ANNE KARNINA SIGANLAR DÜNYADA DARALIYOR BAKALIM İKİ YAKAMIZ BİR ARAYA NASIL GELECEK
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title