Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu
Advertisement

Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu

Demirören Haber Ajansı / Bülent TATOĞULLARI - Haberler | Güncel

Antalya'da koronavirüse yakalanan 61 yaşındaki Sami Gülhancıoğlu, tedavi için kaldırıldığı hastanenin acil servisinde iddiaya göre kendisinden geçerek yataktan iki kez düştü. Kafatasında oluşan çatlak nedeniyle yapılan ameliyattan 9 gün sonra hayatını kaybeden Sami Gülhancıoğlu'nun ölüm nedeni olarak 'künt kafa travması' ve 'Covid' yazıldı. Gülhancıoğlu'nun yakınları, ihmal gerekçesiyle hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

Antalya'da koronavirüse yakalanan Sami Gülhancıoğlu, 1 Nisan'da yakınları tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada acil serviste muayene edilen Sami Gülhancıoğlu, iddiaya göre kendinden geçip yataktan düştü. Görevliler Gülhancıoğlu'nu kaldırıp yeniden yatağa oturttu fakat Gülhancıoğlu, kısa süre sonra yeniden bilincini kaybedip yere düştü.

Yapılan kontrollerde, Gülhancıoğlu'nun kafatasının çatladığı ortaya çıktı. Aynı günün akşamı ameliyat edilen Gülhancıoğlu, yoğun bakım ünitesine alındı. Burada tedavisi devam eden Gülhancıoğlu, 10 Nisan günü saat 18.30 sıralarında yaşamını yitirdi, cenazesi ise yapılan işlemlerin ardından toprağa verildi.

YAKINLARINDAN SUÇ DUYURUSU

Gülhancıoğlu'nun ölümünde hastane görevlilerinin ihmali olduğunu ileri süren yakını Kadir Tokgöz, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Tokgöz, "Hastamızı koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırdık. Burada tedavisi sürerken önce yataktan iki yatak arasına düştü. Buna gözümüzle şahit olduk. Görevliler kaldırıp yerine yatırdı. Kısa süre sonra yine büyük bir gürültü duyduk. Hastabakıcılar hastanın düştüğünü belirtip koşuşturmaya başladı. Yapılan testlerde kafatasının çatladığını öğrendik. Gerekli izinleri vermemizin ardından aynı günün akşamı önce ameliyata, daha sonra yoğun bakım ünitesine alındı. Burada 9 gün yoğun bakımda kalan Sami Gülhancıoğlu'nu saat 18.30 sıralarında kaybettik. Ölüm nedeni olarak önce 'Covid' yazıldı, itirazımız üzerine 'künt kafa travması' yazıldı. İhmalde bulunan kişilerden şikayetçiyiz" diye konuştu.

Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu

İDARİ SORUŞTURMA YÜRÜTÜLDÜ

Hastane yönetiminden yapılan açıklamaya göre, konuya ilişkin idari soruşturma yürütüldü. Ayrıca Gülhancıoğlu'nun annesi İsmet Gülhancıoğlu'nun (87) Covid hastalığından hayatını kaybettiği, oğlu İsmet Gülhancıoğlu'nun (37) ise hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Koronavirüs tedavisi gören hasta yataktan düştükten iki gün sonra hayatını kaybetti
Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Bülent TATOĞULLARI

Haber Yorumları (1)
İHSANHAN: zaten pandemide yok. adam maske takınca vucut oksijensiz kalıyor ve kas ağrısı olusuyor test yapıyorlar sonunda oksijensiz kaldığı için korona değeri gözüküyor. ve sonra veriyorlar sıtma ilacını bazıları sonra vucut kaldıramıyor bobrek yetmezligi ve benzeri hastalıklarla milleti hastaneler öldürüyorlar. bazıları ise sekil a bura bunlarda sağlam adamı düşürüp covit yazyorlar yerseniz. ama doğrular er geç gün yüzüne cıkacak ve doktorlar doğruya söylemediklerinden kendilerinden utanacaklar...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title