HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haberleri

Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu haber, Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 18.02.2021
Eski Yargıtay üyelerinin "görevi kötüye kullanma" suçundan Yüce Divan'da yargılanmasına devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hapis cezası verilen eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici, Esabil Saylak ile firari Kenan Karabeyeser'in "görevi kötüye kullanma" suçundan "Yüce Divan" sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde (AYM) yargılandığı davanın ikinci...
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 11.02.2021
Son dakika haberleri | Nagehan Alçı'nın hakim Hakkı Yalçınkaya'ya "hakaret" davasında mütalaa
Son dakika gündem haberi: Bir yazısında hakim Hakkı Yalçınkaya'ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan gazeteci Nagehan Alçı'nın, "kamu görevlisine karşı alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 24.01.2021
Haftanın tarihine bakış
Türk lirasından (TL) 6 sıfır atılmasını öngören yasa 31 Ocak 2004 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 22.01.2021
Son dakika haberleri... FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz'ün "tehdit" davasında karar
Son dakika haberleri: Fetullahçı Terör Örgütü'ne ( FETÖ ) yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan ve meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, Dubai'de yaptığı tatilin masraflarını ödediğine ilişkin belge verilmesi için azmettirdiği gerekçesiyle yargılanan sanıklar Tayfun Aktaş ve Aytaç...
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 12.01.2021
Eski Danıştay başkanlarından Erol Çırakman son yolculuğuna uğurlandı
Danıştay üyeliğine 1979'da seçilen Çırakman, Uyuşmazlık Mahkemesi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliklerinde bulundu.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 06.01.2021
Edirne'de 4,5 yılda sınırdan Avrupa'ya kaçmaya çalışan 1708 FETÖ şüphelisi yakalandı
Edirne'de kolluk kuvvetleri 4,5 yılda sınırdan Avrupa'ya geçmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi 1708 kişiyi yakaladı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 20.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1962- Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kuruldu.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 17.12.2020
17-25 Aralık: FETÖ'nün "yargısal darbe" girişimi
FETÖ kumpasının başaktörlerinden olan örgüt üyesi savcılar, adalet önünde hesap vermek yerine firar etti. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesiyle görevden uzaklaştırılmalarına karar verilen FETÖ üyesi eski savcılardan Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç yurt dışına kaçtı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 12.12.2020
FETÖ'nün TSK'daki yapılanması 40 yıl önce başladı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan raporda, örgütün TSK'ya elemanlarını 1977'den itibaren yerleştirmeye başlayarak, bu yapılanmayı oluşturduğu belirtildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 07.12.2020
Son dakika haber | "Futbolda şike" davasında Aziz Yıldırım ile 3 kişi hakkındaki beraat kararının gerekçesi açıklandı
Gelen son dakika haberine göre Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve eski yönetici İlhan Ekşioğlu ile Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin, "şike ve teşvik primi" suçlarından beraatlerine ilişkin kararın gerekçesi açıklandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 28.11.2020
REDER'den Yargı Reformuyla ilgili bildiri
Re'sen Emekli Edilen Askerler Derneği (REDER) Başkanı Süleyman Göncü, dernek adına yargı reformuna ilişkin basın bildirisi yayımladı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 13.11.2020
İhraç edilen üç eski Danıştay üyesi "görev suçu" yönünden Yüce Divan'da yargılanacak
Anayasa Mahkemesi, Anayasa'nın 148. maddesine göre, Cumhurbaşkanını, Bakanlar Kurulu üyelerini, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkan ve üyelerini, Başsavcılarını, Cumhuriyet Başsavcıvekilini, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ve Sayıştay Başkan ve üyelerini görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan sıfatıyla yargılıyor.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 13.10.2020
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ...
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 13.10.2020
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ...
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 07.10.2020
İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin elebaşı olduğu iddia edilen organize örgütle ilgili iddianame kabul...
İstanbul'daki organize suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan ve soruşturma kapsamında tahliye edilen İran uyruklu Naci Şerifi Zindaşti ve 20 şüpheliyle ilgili hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 29.09.2020
İbrahim Okur'un FETÖ yöneticiliğinden aldığı hapis cezasının onanması istendi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden verilen hapis cezasının onaması talep edildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 25.09.2020
İspanya Kralı 6. Felipe, 20 yıl sonra ilk kez Katalonya'daki törene katılmadı
Diğer yandan söz konusu törene katılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (CGPJ) ile Yüksek Mahkeme Başkanı Carlos Lesmes, burada yaptığı konuşmada, "Kral'ın burada olmamasından büyük üzüntü duyuyoruz.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 09.09.2020
Son dakika haber! KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATININ "FETÖ'YE YARDIM" DAVASINDA YETKİSİZLİK KARARI
Son dakika haberleri... "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım", "Kamu görevlisine alenen hakaret", "Terör örgütü propagandası yapma" suçlarından hakkında dava açılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in dava dosyası, yetkisizlik kararı verilerek Ankara'ya gönderildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 03.09.2020
Son dakika haberi | FETÖ elebaşını aklayan eski savcıya 10 yıl 6 ay hapis
Gelen son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpaslarından sonra örgüt elebaşı Fetullah Gülen hakkında 2014 yılında açılan soruşturmada verilen takipsizlik kararını yetkisiz olduğu halde onaylayan, Zirve Yayınevi cinayeti soruşturmasına bakan eski savcı İsmail Aksoy, hakkında verilen...
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 30.08.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanılması üzerine, dünya tarihine yazılan emrini 1 Eylül 1922'de verdi: "Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 16.07.2020
"FUTBOLDA ŞİKE" DAVASI YENİDEN BAŞLADI
Yargıtay'ın bozma kararına uyan mahkeme Aziz Yıldırım'ın dosyasının ayrılmasına karar verdi-Duruşma 6 Kasım'a ertelendi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 07.07.2020
Gaziantep'te FETÖ sanığı eski hakime 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası
Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, eski ağır ceza mahkemesi başkanına 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 06.07.2020
Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Turhan'dan TOGÜ Rektör Şahin'e veda ziyareti
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesi ile Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin'e veda ziyaretinde bulundu.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 03.07.2020
İTİRAFÇILARIN DİLİNDEN FETÖ'NÜN KARANLIK YÜZÜ: Eski savcı, örgütün yargıdaki "kirli hesapları"nı...
Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski savcı, örgütün yargıdaki "kirli hesapları"nı anlattı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 01.07.2020
Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in yargılanmasına devam edildi
Duruşmada eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Ahmet Karayiğit'in de aralarında bulunduğu tanıklar dinlendi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 25.03.2020
Yargıtaya yeni Genel Sekreter
Yargıtayda dün yapılan başkanlık seçiminin ardından yönetimde de değişikliğe gidildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 13.03.2020
AYM Başkanvekili seçimi kararı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre, 12 Mart'ta yapılan seçimde Anayasası'nın 146, 6216 sayılı Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun'un 12'nci maddesi gereğince Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine Kadir Özkaya seçildi.1963'te Tarsus'ta doğan Kadir Özkaya, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Özkaya, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde memurluk, Tarım Kredi Kooperatifleri'nde kontrolörlük görevlerinde bulundu. 1993'te Danıştay tetkik hakimliğine atanan Özkaya, 2004 yılı Kasım ayına kadar bu görevini sürdürdü. Ardından da Anayasa Mahkemesi raportörlüğü görevine atanan Özkaya, 2011'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Danıştay üyeliğine seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haberleri | Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haber - Haberler - Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu haberleri, son dakika hakimler ve savcılar yüksek kurulu haber ve gelişmeleri burada. Mehmet Selim Kiraz kimdir? Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz hayatı ve biyografisi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 00:10:18. #1.14#

title