HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haberleri

Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu haber, Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 29.08.2021
Haftanın tarihine bakış
Kurtuluş Savaşı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın 26 Ağustos 1922'de sabaha karşı verdiği emirle başlattığı Büyük Taarruz ve 30 Ağustos'taki "Başkomutanlık Meydan Muharebesi" zaferiyle sonuçlandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 12.08.2021
Eski Yargıtay üyesi Kenan Karabeyeser'in FETÖ üyeliğinden yargılanmasına başlandı
Karabeyeser'in örgüt toplantılarına katıldığı, FETÖ'nün eğitim birimi tarafından çocuklarının takip edildiği belirtilen iddianamede, sanığın terör örgütü mensuplarının 2010'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda (HSYK) çoğunluğu ele geçirmelerinin ardından Yargıtay üyeliğine seçildiği kaydedildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 03.06.2021
Eski Danıştay üyesi Ertuğrul Arslanoğlu'na FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı
FETÖ üyelerinin 2010'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda (HSYK) çoğunluğu elde etmesinin ardından Danıştay üyeliğine seçilen Arslanoğlu'nun, hakim adaylığı döneminde başlayan örgüt mensubiyetinin Danıştaya üye seçildikten sonra da devam ettiği vurgulanmıştı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 02.06.2021
Eski HSYK üyesi Şaban Işık'a FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezası onandı
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Şaban Işık'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 24.05.2021
FETÖ sanığı öğretmen, HSK personeli kadınlara 'evlilik' görüşmesi yaptırmış
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY'nin adalet teşkilatındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, aralarında 'mahrem imam'ların da olduğu 71 kişi hakkında iddianame hazırladı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 30.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
"Bay Kemal olmak kolay bir şey değil" Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal dendiği zaman ne hissediyorsunuz?" sorusuna ise "Gülümsüyorum" yanıtını verdi. Bir insanın, muhatabını, rakibini veya bir başka partiyi eleştirebileceğini ancak söyleyecek bir söz bulamıyorsa başka yöne savrulacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Bay Kemal de onun savrulduğu bir başka alan. Ben de ona şöyle söylüyorum. Bay Kemal olmak kolay bir şey değil yani. Dürüst adam olacaksınız, yolsuzluk yapmayacaksınız, kul hakkı yemeyeceksiniz, onurlu duracaksınız, birisi sana mektup yazdığında 'aptal olma' dediğinde sen bunu onur meselesi yapıp, en ağır şekilde buna yanıt vereceksin, mektubunu hemen aynı sertlikte geri iade edeceksin. Bunları ancak Bay Kemal yapar, o yapamaz." "Çok partili bir rejim istiyorsak yeni arayışlara gerek yok" Kılıçdaroğlu, seçim sistemiyle ilgili ne düşündüğünün ve neyi müzakere ettiklerinin sorulması üzerine, hem siyasetçilerin hem de bu işi iyi bilen akademik dünyadan insanların değişik seçenekler getirdiğini ve bütün seçenekler üzerine çalışmalar yaptıklarını söyledi. Hangi seçim sistemi getirilirsen getirilsin kendi açılarından çok büyük bir sorun olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Burada sorun şurada, sadece iki partiyi mi ayakta mı tutalım, yoksa çok partili bir rejimimiz mi olsun? Çok partili bir rejim istiyorsak yeni arayışlara gerek yok. Barajı biraz makul düzeye düşürürsünüz, yolumuza devam ederiz ama benim bildiğim kadarıyla Erdoğan'ın barajı düşürmeye niyeti yok. Çünkü yüzde 10 baraj kalsın, MHP baraj altı kalır, ee kalırsa kalsın. Ben daha fazla milletvekili çıkarırım ama barajı düşürürsem bizim çıkaracağımız milletvekili azalır diye bir düşüncesi olduğunu düşünüyorum." HSK üyeliği seçimleri HSK üyeliği seçimlerine ilişkin "dostlarıyla" görüşüp görüşmediklerinin ve "dostlar" nitelemesinin kimlerden oluştuğunun sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nin içinde bulunduğu resmi ittifak ile şimdi de güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunan Gelecek Partisi ve Deva Partisi'nin bunun içinde yer aldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu için ittifak olarak biz kendi aramızda görüşmeleri yaptık.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 18.02.2021
Eski Yargıtay üyelerinin "görevi kötüye kullanma" suçundan Yüce Divan'da yargılanmasına devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hapis cezası verilen eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici, Esabil Saylak ile firari Kenan Karabeyeser'in "görevi kötüye kullanma" suçundan "Yüce Divan" sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde (AYM) yargılandığı davanın ikinci...
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 11.02.2021
Son dakika haberleri | Nagehan Alçı'nın hakim Hakkı Yalçınkaya'ya "hakaret" davasında mütalaa
Son dakika gündem haberi: Bir yazısında hakim Hakkı Yalçınkaya'ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan gazeteci Nagehan Alçı'nın, "kamu görevlisine karşı alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 24.01.2021
Haftanın tarihine bakış
Türk lirasından (TL) 6 sıfır atılmasını öngören yasa 31 Ocak 2004 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 22.01.2021
Son dakika haberleri... FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz'ün "tehdit" davasında karar
Son dakika haberleri: Fetullahçı Terör Örgütü'ne ( FETÖ ) yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan ve meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, Dubai'de yaptığı tatilin masraflarını ödediğine ilişkin belge verilmesi için azmettirdiği gerekçesiyle yargılanan sanıklar Tayfun Aktaş ve Aytaç...
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 12.01.2021
Eski Danıştay başkanlarından Erol Çırakman son yolculuğuna uğurlandı
Danıştay üyeliğine 1979'da seçilen Çırakman, Uyuşmazlık Mahkemesi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliklerinde bulundu.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 06.01.2021
Edirne'de 4,5 yılda sınırdan Avrupa'ya kaçmaya çalışan 1708 FETÖ şüphelisi yakalandı
Edirne'de kolluk kuvvetleri 4,5 yılda sınırdan Avrupa'ya geçmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi 1708 kişiyi yakaladı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 20.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1962- Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kuruldu.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 17.12.2020
17-25 Aralık: FETÖ'nün "yargısal darbe" girişimi
FETÖ kumpasının başaktörlerinden olan örgüt üyesi savcılar, adalet önünde hesap vermek yerine firar etti. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesiyle görevden uzaklaştırılmalarına karar verilen FETÖ üyesi eski savcılardan Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç yurt dışına kaçtı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 12.12.2020
FETÖ'nün TSK'daki yapılanması 40 yıl önce başladı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan raporda, örgütün TSK'ya elemanlarını 1977'den itibaren yerleştirmeye başlayarak, bu yapılanmayı oluşturduğu belirtildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 07.12.2020
Son dakika haber | "Futbolda şike" davasında Aziz Yıldırım ile 3 kişi hakkındaki beraat kararının gerekçesi açıklandı
Gelen son dakika haberine göre Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve eski yönetici İlhan Ekşioğlu ile Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin, "şike ve teşvik primi" suçlarından beraatlerine ilişkin kararın gerekçesi açıklandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 28.11.2020
REDER'den Yargı Reformuyla ilgili bildiri
Re'sen Emekli Edilen Askerler Derneği (REDER) Başkanı Süleyman Göncü, dernek adına yargı reformuna ilişkin basın bildirisi yayımladı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 13.11.2020
İhraç edilen üç eski Danıştay üyesi "görev suçu" yönünden Yüce Divan'da yargılanacak
Anayasa Mahkemesi, Anayasa'nın 148. maddesine göre, Cumhurbaşkanını, Bakanlar Kurulu üyelerini, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkan ve üyelerini, Başsavcılarını, Cumhuriyet Başsavcıvekilini, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ve Sayıştay Başkan ve üyelerini görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan sıfatıyla yargılıyor.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 13.10.2020
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ...
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 07.10.2020
İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin elebaşı olduğu iddia edilen organize örgütle ilgili iddianame kabul...
İstanbul'daki organize suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan ve soruşturma kapsamında tahliye edilen İran uyruklu Naci Şerifi Zindaşti ve 20 şüpheliyle ilgili hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 29.09.2020
İbrahim Okur'un FETÖ yöneticiliğinden aldığı hapis cezasının onanması istendi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden verilen hapis cezasının onaması talep edildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 25.09.2020
İspanya Kralı 6. Felipe, 20 yıl sonra ilk kez Katalonya'daki törene katılmadı
Diğer yandan söz konusu törene katılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (CGPJ) ile Yüksek Mahkeme Başkanı Carlos Lesmes, burada yaptığı konuşmada, "Kral'ın burada olmamasından büyük üzüntü duyuyoruz.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 09.09.2020
Son dakika haber! KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATININ "FETÖ'YE YARDIM" DAVASINDA YETKİSİZLİK KARARI
Son dakika haberleri... "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım", "Kamu görevlisine alenen hakaret", "Terör örgütü propagandası yapma" suçlarından hakkında dava açılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in dava dosyası, yetkisizlik kararı verilerek Ankara'ya gönderildi.
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 03.09.2020
Son dakika haberi | FETÖ elebaşını aklayan eski savcıya 10 yıl 6 ay hapis
Gelen son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpaslarından sonra örgüt elebaşı Fetullah Gülen hakkında 2014 yılında açılan soruşturmada verilen takipsizlik kararını yetkisiz olduğu halde onaylayan, Zirve Yayınevi cinayeti soruşturmasına bakan eski savcı İsmail Aksoy, hakkında verilen...
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu - 30.08.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanılması üzerine, dünya tarihine yazılan emrini 1 Eylül 1922'de verdi: "Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haberleri | Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haber - Haberler - Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu haberleri, son dakika hakimler ve savcılar yüksek kurulu haber ve gelişmeleri burada. Başsavcı Çetin, Başkan Posbıyık ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 10:20:45. #1.13#

title