Haftasonu noterler açık mı? Cumartesi noterler açık mı? Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Noterlerde öğle arası ne kadar? - Haberler
Haberi Paylaş

Haftasonu noterler açık mı? Cumartesi noterler açık mı? Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Noterlerde öğle arası ne kadar?

Haftasonu noterler açık mı? Cumartesi noterler açık mı? Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Noterlerde öğle arası ne kadar?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Koronavirüs kapsamında kademeli normalleşmeyle birlikte hafta sonu açık olacak kurumlar merak edilmekte. Daha önce nöbetçi noter uygulaması ile bazı noterler hafta sonu hizmet vermekteydi. Peki cumartesi noterler açık mı? Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Noterler hafta sonu açık mı?

Daha önce yapılan düzenlemeyle birlikte nöbetçi noter uygulamasına geçilmiş ve bazı noterler hafta sonu hizmet vermekteydi. Koronavirüsün ülkemizdeki etkileriyle birlikte Adalet Bakanlığı, kamu kuruluşlarının çalışma saatlerinde düzenlemeye gitmişti. Peki Cumartesi, Pazar noterler açık mı? Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Öğle arası saatleri nedir? İşte noter çalışma saatleri 2021…

Adalet Bakanlığı'nın koronavirüsün etkilerinin görüldüğü ilk zamanda tedbirler kapsamında aldığı kararda noterlerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gitmiş ve nöbetçi noter uygulamasının geçici olarak ertelendiğini belirtmişti. Yasakların kalkmasının ardından nöbetçi uygulaması aktifleşmiştir.

Noterler hafta içi her gün mesaiye 09:00'da başlar ve öğle tatili olan 12:00'a veya 12:30'a kadar (Noterlerde iş yoğunluğuna göre öğle arası 12:00-13:00 arası veya 12:30-13:30 arasında değişiklik gösterebilir) çalışmaya devam eder.

Öğleden sonra bir saatlik aradan sonra 13:00'da veya 13:30'da tekrar mesaiye başlayan noterler akşam kapanış saati olan 17:00'a kadar çalışmaya devam ederler.

Hafta içi: 10:00- 17:00

Hafta sonu: Cumartesi ve Pazar günleri devlet kurumu olmasından dolayı hizmet vermemektedir. Ancak Nöbetçi noter uygulamasıyla saat 10:00-16:00 arasında açık olan noterlere ulaşabilirsiniz.

Hafta içi hergün saat 17:00'a kadar açık olan noterlerde öğle arası 1 saat olarak belirlenmiştir. İş yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilen saatler nedeniyle öğle arası tatilleri 12:00-13:00 arası ya da 12:30-13:30 arasında olabilir.

NOT: Çalışma saatleri Koronavirüs vaka artışı ve vaka düşüşü ile illere göre farklılık gösterebiliyor. Lütfen ilinizdeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını takip ediniz.

Normalde hafta içi mesai saatlerinde yapabileceğiniz noter satış işlemler, bu yıl başlayan uygulama sayesinden artık cumartesi ve pazar günleri de yapılabiliyordu. Ancak koronavirüs nedeniyle noterlerin hafta sonu çalışmasına ara verilmişti. 1 Temmuz'dan itibaren yasakların kalkmasının ardından hafta sonları araç satışlarının yapılabilmesi için Nöbetçi Noter sisteminin yakın zamanda açılması bekleniyor.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 15 Temmuz, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi resmi bayramlarda da çalışmamaktadır.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title