Haberler

Ayhan Bora Kaplan davasındaki Süleyman Soylu detayı ne? Olay ne, ne oldu?

Güncelleme:

Ayhan Bora Kaplan davasındaki Süleyman Soylu detayı ne? Olay ne, ne oldu? Ayhan Bora Kaplan'ın davasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili bir detay gündem oldu. Ancak konuyla ilgili ayrıntılar henüz netlik kazanmış değil. Olayın detayları ve Süleyman Soylu'nun bu durumdaki rolü merak konusu. Takip eden süreçte konuyla ilgili daha fazla bilgi bekleniyor.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne dair 20'si tutuklu 61 sanığın yargılandığı davanın duruşması başladı. Cinayete kurban giden Mahfuz Tatar'ın kardeşi İlhan Tatar, duruşmada Süleyman Soylu'nun ismini vererek tutanaklara geçirdi. Ayhan Bora Kaplan davasındaki Süleyman Soylu detayı ne? Olay ne, ne oldu? İşte merak edilenler...

DAVADAKİ SÜLEYMAN SOYLU DETAYI NE?

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin 20'si tutuklu 61 kişi hakkında Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına Sincan Cezaevi'nde devam ediliyor. Mahfuz Tatar cinayetine ilişkin müştekiler bu duruşmada dinlendi. Müştekilerden öldürülen Mahfuz Tatar'ın kardeşi İlhan Tatar, "Bürokrasinin, hakimlerin ve savcıların olduğunu biliyoruz bu cinayette. Suç duyurularımız hiçbir şekilde dikkate alınmadı. Biz bu olayın aydınlatılmasını istiyoruz. Şikayetçiyim" dedi.

Ayhan Bora Kaplan davasındaki Süleyman Soylu detayı ne? Olay ne, ne oldu?

SOYLU'NUN İSMİNİ ZİKRETTİ

Müşteki Mahfuz Tatar'ın kardeşi İlhan Tatar, Ayhan Bora Kaplan'ın kendisine bu işten çekilmesi için adamları aracılığıyla para teklifinde bulunduğunu ileri sürdü. Tutuklu sanık Ayhan Bora Kaplan'ın "Ağabeyin uyuşturucu ticareti yapıyor muydu?" sorusuna, İlhan Tatar, "Asıl baron sensin, seninle Süleyman Soylu" diye yanıt verdi. Bunun üzerine Ayhan Bora Kaplan, İlhan Tatar'a "Devlet büyüklerimiz hakkında doğru dürüst konuş" dedi.

HTS KAYITLARINI İSTİYORLAR

İlhan Tatar'ın avukatı ise "Müvekkilim Ayhan Bora Kaplan'ın ağabeyinin cinayetinde azmettirici olduğunu belirtiyor, ancak kolluk, mahkeme hiçbir zaman HTS kayıtlarını talep etmedi. Dosyaya celp edilmesini istedik ama celp edilmedi" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Ayhan Bora Kaplan Ayhan Bora Kaplan Süleyman Soylu Süleyman Soylu Hukuk 3.Sayfa Gündem Politika Haberler

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Özel'in 'Belediyelerimizde akraba ataması yok' sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

Özel'in "Belediyelerimizde akraba ataması yok" sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title