Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı, diziyle aynı kullanıcı ismini taşıdığı için Instagram hesabı kapatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı, diziyle aynı kullanıcı ismini taşıdığı için Instagram hesabı kapatıldı

Haberler.com / Yakupcan Aydemir - Haberler | Gamegar

Netflix dizisi Squid Game'in popülerliğindeki artış nedeniyle "Squidgame" lakaplı Twitch yayıncısı Lydia'nın Instagram'ına birçok kişinin giriş yapmaya çalışması sonucunda hesabı askıya alındı. Hesabını geri almak için çalışmalara başlayan yayıncı, 72 saat içerisinde hesabını kurtardı.

Netflix'in yeni hiti Squid Game, hayran web sitelerinden bilgisayar oyunlarına kadar her şeyin içinde yer almış durumda. Bu popülerlik Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı Lydia için sorun oldu. İçeriklerinin çoğunun Twitch platformunda olmasına rağmen, sosyal medya hesaplarında kullanıcı adı yüzünden sorun yaşıyor.

Son zamanlarda, Netflix dizisi Squid Game, TikTok ve sosyal medyada yoğun bir şekilde popülerlik kazanırken dizinin hayranları potansiyel olarak diziyle aynı adı paylaştığı için Squidgaming'in Instagram hesabını hedef aldılar. Lydia, yaşadığı sorunun ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "Sanırım birçok kişi hesabıma giriş yapmaya çalışıyor veya hesabımı raporluyor (squidgame). Çok hoş değil. incelenmesi için başvurdum ve karar vermeleri için 24 saat beklemem gerekiyor. Hayatımı mahveden bu Squid Game hakkındaki makalem nerede? Bunun için büyük çekler alacağım."

Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı, Netflix dizisi Squid Game ile aynı ismi taşıdığı için Instagram hesabı kapatıldı

Lydia'nın hesabının haksız yere kapatılmasının ardından tüm takipçileri bu durumu Reddit'te paylaşarak gündem oluşturdular. Lydia'nın Instagram hesabının kapatılmasından 72 saat sonra takipçileri sayesinde Instagram hesabına geri kavuştu ve Twitter'dan tüm retweetler, Reddit yorumları ve Instagram etiketlemeleri için teşekkür edip Instagram hesabına kavuştuğunu belirtti. Kendisine Squid Game ile alakalı birçok mesaj aldığını, kullanıcı adı ile ne yapacağını bilmeyen yayıncı Lydia, bu olanların tekrar yaşanmamasını diledi.

Squid Game dizisi Twitch, Tiktok, Twitter ve Instagram'da bir fenomen haline geldi. Bu nedenle, yayıncının Instagram'ının son zamanlarda yasaklanmasının arkasında birçok neden olabilir. İlk Twitch yayınını 2016 yılında yapan yayıncı Lydia, birkaç yıldır tanınmış yogscast grubunun bir parçası olmuştur. Bir yayıncı olarak birleşik yeteneği ve yogscast'in oyun toplulukları boyunca tanınabilir adı, bir süredir özverili bir takipçi kitlesine yol açtı.

Twitch hacklendikten kısa bir süre sonra, Squidgame sadece bir platformdaki hesap bilgileri hakkında endişelenmek zorunda kalmadı, aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde yasaklandıktan sonra potansiyel olarak Instagram'da da endişelenmek zorunda kaldı. Squidgame, sosyal medya platformundaki haksız yasağı nedeniyle Reddit'te hızla popüler oldu.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı, Netflix dizisi Squid Game ile aynı ismi taşıdığı için Instagram hesabı kapatıldı

Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı, diziyle aynı kullanıcı ismini taşıdığı için Instagram hesabı kapatıldı

Squidgame lakaplı Twitch yayıncısı, diziyle aynı kullanıcı ismini taşıdığı için Instagram hesabı kapatıldı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yakupcan Aydemir
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
yiğit :SEDA SAYAN ZANNETTİM
500
title