Postane kaçta kapanıyor? PTT çalışma saatleri: Kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? - Haberler
Haberi Paylaş

Postane kaçta kapanıyor? PTT çalışma saatleri: Kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Postane kaçta kapanıyor? PTT çalışma saatleri: Kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) çalışma saatleri, kurumda işlem yapacak olan vatandaşların merak ettiği konulardan biri. Vatandaşlar, PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık, cumartesi açık mı gibi sorulara yanıt arıyor. Hem bankacılık hem de kargo taşımacılığı alanında faaliyet gösteren PTT'nin hizmetlerinden milyonlarca insan yararlanıyor. Salgın tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından PTT çalışma saatleri düzenlendi. Postane kaçta kapanıyor? PTT çalışma saatleri!

Postane kaçta kapanıyor? Ptt kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? sorularının yanıtı merak ediliyor.PTT şubelerinde işlem yaptıracak olan vatandaşlar, PTT çalışma saatlerine göre kendini planlamak istiyor. PTT kargo veya PTT şubelerinden diğer işlemler için başvuracak olanlar için gün içinde PTT çalışma saatlerini haberimize ekledik. İşte, PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? PTT şubeleri hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri 2021 sorularının yanıtı...

PTT şubeleri, normalleşme döneminde 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veriyor. 12.30'da öğle arası veren PTT, 1 saatlik öğle arasının ardından saat 13.30'dan 17.30'a kadar çalışıp, kapanmaktadır.

Merkez PTT şubeleri dışında Cumartesi günü tüm PTT'ler kapalıdır. Cumartesi günü Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir. PTT şubeleri Pazar günleri kapalıdır.

Ancak çalışma saatleri Koronavirüs vaka artışı ve vaka düşüşü ile illere göre değişebilir. Lütfen ilinizdeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını takip ediniz.

Hafta içi: 08:30- 17:30

Öğle arası: 12:30- 13:30

Hafta sonu: Cumartesi günü sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

Hafta sonu: Pazar günleri kapalıdır.

PTT Genel Müdürlüğü, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No:2 06101 Ulus/ ANKARA adresinde bulunmaktadır. Ayrıca 444 1 788 numaralı telefonla ve info@ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

En hızlı posta hizmetimiz 2 kg veya 2 desinin altında kalan gönderileriniz için APS Kurye ve Posta Kargosu, üzerindeki gönderiler için Posta Kargosu/Kargo, tebligat türündeki gönderiler için hızlı tebligat, diğer gönderiler için telgraf ve faks hizmetlerimizdir. Yurtdışı gönderilerde ise en hızlı posta hizmetimiz TURPEX hizmetidir.

Kayıtlı gönderinin kabulünde gönderi üzerine yapıştırılan 13 haneli barkod numarası ile www.ptt.gov.tr adresinde "Gönderi sorgulama" sayfasından gönderiye ait son işlem durumu görülebilmektedir.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title