Kırmızı Oda Süveyda kimdir? İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında? - Haberler
Haberi Paylaş

Kırmızı Oda Süveyda kimdir? İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Kırmızı Oda Süveyda kimdir? İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında?

Kırmızı Oda dizisindeki Süveyda karakteri hikayesi ile dikkat çeken konulardan biri oldu. Annesi Derya ile beraber kliniğe gelen Süveyda, çalma hastalığına sahip. Kırmızı Oda Süveyda kimdir? sorusunun yanıtı araştırılıyor. En son Masumiyet dizisinde Ela karakterini canlandıran İlayda Alişan daha önce Çukur dizisinde Akşın karakterine hayat vermişti. Peki İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında?

Kırmızı Oda Süveyda kimdir? sorusunun yanıtı Kırmızı Oda izleyicileri tarafından araştırılan başlıklar arasında yer alıyor.

Kırmızı Oda'ya yeni sezonda dahil olan Süveyda'yı annesi bir şeyleri çaldığı için kliniğe getirdi. Aynı zamanda epilepsi hastası olan Süveyda'nın ilk kez 6 yaşında evden kaçtığı ve daha sonra da kaçmaya devam ettiği ortaya çıktı. Süveyda ilk kez evden kaçtığında başına korkunç bir olay gelmiş. Üniversite öğrencisi olan Süveyda, mimarlık bölümünde eğitimine devam ediyor.

Kırmızı Oda dizisinde Süveyda karakterine İlayda Alişan hayat veriyor.İlayda Alişan, 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra küçük yaşlarda oyunculukla tanıştı. 2011 yılında Bir Çocuk Sevdim dizisi ile ekranlara adım attı.

26 Şubat 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım okumuştur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının haber siz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.İlk olarak 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı. Kariyerine Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç'la birlikte Benim Adım Gültepe'de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Kariyerine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat'ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı'nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım'ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır. Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı.Çukur'dan sonra Netflix'in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019'da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon'un kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain'in orijinal dizisi Terapist'te Özlem Narin karakterini canlandırdı.2021'de Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. 2021 yılında Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna katılmıştır.

  • 2011 – Bir Çocuk Sevdim (Merve) (TV Dizisi)
  • 2013 – Gönül Hırsızı (TV Dizisi)
  • 2014 – Benim Adım Gültepe (Nurten) (TV Dizisi)
  • 2015 – Serçe Sarayı (Sinem) (TV Dizisi)
  • 2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Eylül) (TV Dizisi)
  • 2017-2018 – Çukur (Akşın) (TV Dizisi)
  • 2019 – Şampiyon (Neslihan) (TV Dizisi)
  • 2021- Masumiyet (Ela) (TV Dizisi)

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title