Haber Spikerinden Skandal Ankara Yorumu: Kurunun Yanında Yaş Yanmasın
Haberler » Güncel » Haber Spikerinden Skandal Ankara Yorumu: Kurunun Yanında Yaş Yanmasın - Haber

Haber Spikerinden Skandal Ankara Yorumu: Kurunun Yanında Yaş Yanmasın

TRT spikeri, katliamda ölen vatandaşlarla ilgili bir izleyicinin "Oradan geçen masum insanlar da vardır. Kurunun yanında yaş da yanmasın." sözlerini "Aynen katılıyorum." diyerek destekledi.

Haber Spikerinden Skandal Ankara Yorumu: Kurunun Yanında Yaş Yanmasın

TRT'de sabah haberlerini sunan Selver Gözüaçık, Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenlerle ilgili skandal bir yorum yaptı. Programda bir izleyicinin "Oradan geçen masum insanlar da vardır. Kurunun yanında yaş da yanmasın" şeklindeki mesajını okuyan Gözüaçık, "aynen katılıyorum" dedi.

ÇOK ELEŞTİRİLDİ

Bu yorum, başkentin göbeğinde bir barış mitingine katılan ve terör eylemine hedef olan vatandaşları zan altında bıraktığı gerekçesiyle eleştirildi.

"AYNEN KATILIYORUM"

Selvur Gözüaçık programda şunları söyledi:

"Cemile hanım demiş ki ölenlerin hepsini aynı kefeye - çok tartışıldı çünkü 'da, Facebook'ta - onun için o da benimle aynı şeyi söylüyor sonuçta. Ölenleri aynı kefeye koyamazsınız demiş orada polis memuru da vardı, belediye temizlik işçisi de vardı. Oradan geçen masum insanlar da vardı… Belki işine geçmek için ordan geçen de vardı. Merak etmeyin aynen. Devlet hepsinin araştırmasını yapar. Yani kurunun yanında yaş da yanmasın diyor aynen katılıyorum."

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

TRT Spikeri Selver Gözüaçık ise sosyal medya hesabı Twitter'dan 'Bir yorumum yanlış anlaşılmış daha önce attığım mesajda bu konudaki fikrim net olarak ortada başka türlüsünü insan olan düşünmez zaten.' Cemile hanımın mesajında aynen katıldığım bölüm devletin gereğini yapacağı ile ilgili bölümdür ki bunu vurguluyorum aynen katılıyorum diye' açıklamada bulundu.

Manşet

Haberler