Güvenlik Soruşturması Haberleri

Güvenlik Soruşturması haber, Güvenlik Soruşturması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güvenlik Soruşturması - 17.04.2021
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu, Resmi Gazete'de
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Güvenlik Soruşturması - 15.04.2021
Son dakika haber... TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Ermenistan'ın Karabağ Savaşı'ndaki hak ihlalleri raporunu kabul etti
Çavuşoğlu, raporu görüşmeye geçmeden önce komisyona yapılan bireysel başvurularla ilgili bilgi verdi. Komisyona, 14 Nisan itibarıyla ulaşan toplam başvuru sayısının 7 bin 324 olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, bunlardan 7 bin 245'ine işlem yapıldığını, 79 başvurunun ise beklediğini söyledi. Çavuşoğlu, işleme alınan başvuruların konulara göre dağılımını aktararak şunları söyledi: "Cezaevleri sorunları 5 bin 687, yargıya ilişkin sorunlar 1500, yerinde inceleme talebi 227, kolluk uygulamaları 177, sosyal güvenlik işlemlerinden şikayet 56, yardım talebi 99, işçi sorunları 87, yabancıların sorunları 20, memur sorunları 115, yasal düzenleme talebi 303, engelli sorunları 36, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları 39, güvenlik soruşturması kaynaklı sorunlar 24, gayrimenkul sorunları 25, komisyonun girişimde bulunması talebi 23, üniversite ve YÖK sorunları 24, terör kaynaklı sorunlar 20, askerlikle ilgili sorunlar 17, kayıp vakaları 13, memuriyet sınavı sorunları 10, yabancı ülkelerde bölgeler ve uluslararası kuruluşlarla ilgili sorunlar 7, AİHM başvuru yardım talebi 1, diğer sorunlar 337.
Güvenlik Soruşturması - 10.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, annesi Saliha Gül'ü kaybeden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e başsağlığı dileklerini iletti.
Güvenlik Soruşturması - 08.04.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkkan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulunda dün kabul edilen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu'na değinerek, Genel Kurulda teklifin maddelerine geçilmesinin kabul edilmediğini ancak İçtüzük ihlal edilerek kanunun görüşülüp, yasalaştığını savundu.
Güvenlik Soruşturması - 08.04.2021
İçişleri Bakanı Soylu'dan Milletvekillerine teşekkür
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun teklifinin TBMM'de kabul edilmesiyle ilgili milletvekillerine teşekkür etti.
Güvenlik Soruşturması - 08.04.2021
7 Nisan 2021 Haberleri
7 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Güvenlik Soruşturması - 07.04.2021
Güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifi TBMM'de kabul edildi
Güvenlik soruşturması yönelik kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Güvenlik Soruşturması - 07.04.2021
Güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sırasında elde edilen kişisel veriler, işlenme amacının ortadan kalkması halinde veya her durumda 2 yılın sonunda değerlendirme komisyonlarınca silinecek ve yok edilecek.
Güvenlik Soruşturması - 07.04.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Grup önerilerinden sonra, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.
Güvenlik Soruşturması - 07.04.2021
Güvenlik Soruşturması Kanun Teklifi'nde önemli değişiklik
Bir kişinin birinci derece yakınları güvenlik soruşturmasına tabi tutulmayacak.
Güvenlik Soruşturması - 07.04.2021
TBMM Genel Kurulunda güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin 7 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi.
Güvenlik Soruşturması - 06.04.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 7 Nisan 2021
(TBMM/11.45/10.30) 2- TBMM'den Genel Kurulda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.
Güvenlik Soruşturması - 06.04.2021
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine devam ediliyor
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin birinci bölümü üzerinde görüşmeler tamamlandı.
Güvenlik Soruşturması - 06.04.2021
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi
CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerilerinin kabul edilmediği TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.
Güvenlik Soruşturması - 06.04.2021
TBMM Genel Kurulu'nda Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi, görüşmeleri başladı
TBMM Genel Kurulu'nda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi.
Güvenlik Soruşturması - 05.04.2021
GÜNDEM ÖZETİNE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ile Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ı ayrı ayrı kabul edecek.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
İçişleri Bakanı Soylu, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Dijital Dönüşüm Projeleri Tanıtımında konuştu Açıklaması
Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu sayede patlayıcı maddelerin amacı dışında ve suç örgütleri tarafından kullanılmasının önüne geçilmiştir. Önemli bir zaman ve maliyet kaybının önüne geçilmiştir. Patlayıcı maddenin kime veya kimlere satıldığı, hangi depoda bulunduğu veya kullanılmışsa ne zaman ve nerede kullanıldığı gibi bilgilere, anında online olarak erişmek, takibini yapmak artık mümkündür. Sistem, maddenin izin belgesinde belirtilen süre içerisinde ilgili adrese ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebiliyor ve bir olumsuzluk halinde derhal ilgili birimleri uyarabilme kabiliyetine sahiptir. Aynı şekilde bu sistem sayesinde, izin belgelerinde belirtilen miktardan fazla patlayıcı maddenin satın alınması veya kullanılması, buradan kaynaklanacak haksız rekabetin önüne geçilebilmesi de sağlanmış oluyor." Patlayıcı maddelerin alım ve satımıyla ilgili güvenlik soruşturması olumsuz olan kişilere izin belgesi verilmesinin de sistem sayesinde önüne geçildiğini kaydeden Soylu, konuyla ilgili sahadan doğru istatistiki veri alabilmenin önemine işaret etti.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Darbenin otokratlara kayyumluk yapan, otokratların büro elemanlığına soyunan, itaatkar "sözde" hukukçular eliyle de yapılabileceğini ifade eden Öztrak, şöyle konuştu: "Ülkemizdeki otokratlaşma sürecinin önemli kilometre taşlarından biri olacak, saraya güvenlik soruşturması yapma yetkisi veren, devlette kadrolaşmanın önünü açan, milletin fişlenmesine izin veren yasa teklifi, çarşamba günü Meclis'te reddedilmişti.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine 6 Nisan'da devam edilecek
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine 6 Nisan Salı günü devam edilecek.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
Şentop, 100. Yıl Perspektifiyle 1921 Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ve Milli Egemenlik Sempozyumu'nda konuştu: (2)
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, güvenlik soruşturması kanun teklifi oylamasının yenilenmesi tartışmalarını değerlendirirken, "İç tüzük hükümleri, Türkiye'deki uygulamalar her şey ortadayken 'Bu Meclis'e darbedir.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
TBMM Başkanı Şentop: "(Güvenlik soruşturması kanun teklifindeki oylama) 'Bu Meclis'e darbedir' diye yapılan değerlendirmeler tamamen cahilce,...
TBMM Başkanı Şentop: "(Güvenlik soruşturması kanun teklifindeki oylama) 'Bu Meclis'e darbedir' diye yapılan değerlendirmeler tamamen cahilce, manipülatif değerlendirmeler.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
CHP'li Yıldırım Kaya: "AKP ve MHP, antidemokratik uygulamalara hız verdi"
Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti milletvekillerinin, Genel Kurulda, kendi getirdikleri kanun tekliflerinin görüşmelerine bile katılmadıklarını savundu. Siyasi parti ve milletvekillerinin, verdikleri kanun tekliflerini takip etmeleri gerektiğini dile getiren Kaya, AK Parti'nin, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi'nin görüşmelerinde, "saraydan gelen talimat sonrası, TBMM'nin iradesini ayaklar altına alarak, İçtüzüğü çiğneyerek yapılan oylamayı yok saydığını" ileri sürdü.
Güvenlik Soruşturması - 02.04.2021
1 Nisan 2021 Haberleri
1 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Güvenlik Soruşturması - 01.04.2021
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin maddelerine geçilmesine dair oylamanın yenilenmesine yönelik Başkanlık Tezkeresi kabul edildi.
Güvenlik Soruşturması - 01.04.2021
TBMM Genel Kurulu
TBMM Başkanvekili Haydar Akar, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri sırasında yapılan oylamadaki kararından geri adım atmadığını, yaptığı bütün işlemlerin önce Anayasa daha sonra da İçtüzük kurallarına uygun olduğunu söyledi.
Güvenlik Soruşturması - 01.04.2021
TBMM Başkanı Şentop, güvenlik soruşturması kanun teklifindeki oylamayı değerlendirdi Açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, güvenlik soruşturması kanun teklifinin maddelerine geçilmesi oylamasıyla ilgili yapılan itirazın, Meclis Başkanlık Divanı toplantısında ele alındığını belirterek, "Karar, Başkanlık tezkeresiyle açıklanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güvenlik Soruşturması Haberleri | Güvenlik Soruşturması Haber - Haberler - Güvenlik Soruşturması haberleri, son dakika güvenlik soruşturması haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Sözleşmesi feshedilen jandarma uzman onbaşı için Danıştay'dan 'emsal karar'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 07:51:14. #1.15#

title