Gürbüz'de Doping

26.02.2014 17:13 | Son Güncelleme: 26.02.2014 17:13
Gürbüz'de Doping

Son üç yılın başpehlivanı Ali Gürbüz'ün doping yaptığı iddia edildi.

İstifa etti

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, 9 yıldır yürütmekte olduğu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Türkiye'deki doping olayları dur durak bilmiyor. Eski başpehlivanlardan Recep Gürbüz'ün oğlu Ali Gürbüz de yasaklı madde kullanan sporcular kervanına katıldı.

Son üç yıl üst üste başpehlivanlığı kazanarak altın kemere ebediyen sahip olmayı başaran Gürbüz'ün TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu'nun yaptığı kontrollerde dopingli madde kullandığı anlaşıldı ve kısa zaman içersinde resmi açıklamanın yapılacağı bildirildi.

Bu durumun güreş çevrelerinde büyük üzüntüye neden olduğu ve Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'nın özellikle Kırkpınar'a katılan çok sayıda pehlivanda doping görülmesinden dolayı büyük rahatsızlık duyduğu da öğrenildi.

25 yaşındaki sporcunun geçtiğimiz ay gerçekleşen güreşler sonunda sahip olduğu altın kemer dahil kazandığı bütün ödüllerin geri alınması ve kendisine de 2 yıl ceza gelmesi bekleniyor.

Disiplin kurulu cezaları açıkladı

Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu, 31 atlet sporcuya verdiği cezaları açıkladı.

Hatırlanacağı üzere daha önce de Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında ilk ikiye giren ve bayramdan sonra başpehlivanlık kategorisinde yarışması beklenen Abdullah Kaçmazoğlu ile Sinan Kaya'nın testleri pozitif çıkmıştı. Aynı şekilde büyük orta birincisi Cemali Küçükgüçlü, küçük orta büyük boyda güreşen Kazım San, küçük orta küçük boy birincisi Kürşat Korkmaz'la, küçük orta büyük boyda güreşen Mustafa Seçim'in de doping yaptığı anlaşılmıştı.

Ayrıca yine bu sene tarihi güreşlere katılan başka sporcularda da dopingli madde çıkabileceği iddia ediliyor.

Lütfü Özel

Kaynak: TotemSpor.Com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title