Haberi Paylaş

Yüksekova - PKK'lı Özer, Yüksekova'da Toprağa Verildi

Güncel Haberler

Yüksekova - PKK'lı Özer, Yüksekova'da Toprağa Verildi

PKK'lı Özer, Yüksekova'da toprağa verildi Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yol kesme sırasında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen 'Özer Gever' kod adı Sinan Özer, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde toprağa verildi.

PKK'lı Özer, Yüksekova'da toprağa verildi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yol kesme sırasında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen 'Özer Gever' kod adı Sinan Özer, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde toprağa verildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesinde, Iğdır karayolunun kesilmesi sırasında 11 Ağustos'ta çıkan güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen PKK'lı Sinan Özer'in cenazesi, ailesi ve Meya-Der yöneticileri tarafından teslim alınarak bugün Yüksekova'ya getirildi. Özer'in cenazesi ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Suüstü köprüsünde karşılandı. Özer'in cenazesi, konvoy eşliğinde getirilişi sırasında esnaf da kepenk kapattı. Özer'in cenazesi Eski Kışla Mahallesinde bulunan Merkez Camiinde kılınan cenaze namazını ardından Orman Mahallesinde toprağa verildi.

Cenaze törenine HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Yüksekova Belediye Eşbaşkanı Ruken Yetişkin, Esendere Belediye Eşbaşkanı Akif Kaya, HDP, DBP, DTK ilçe ve belde eşbaşkanları, İl genel meclis üyeleri de katıldı. Özer'in cenazesinin toprağa verilmesinden sonra konuşan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, "Ölümlerin nedeni Erdoğan'dır. Koltuk ve saray sevdası için asker, polis ve gerillaların ölümüne sebep oluyor. Kendi iktidarı için savaş başlattı" dedi.

Cenazenin toprağa verilmesinden sonra ise ilçe merkezinde gerginlik yaşandı. Cengiz Topel Caddesi'nde yolu trafiğe kapatan göstericilere polis plastik mermi, gaz bombası ile müdahale etti. Göstericiler de polise taş ve molotof kokteylileri ile karşılık verdi. İlçede zaman zaman silah sesleri de duyuldu.

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

YÜKSEKOVA(Hakkari),(DHA)-

(Tür: Yurt)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Sinan Özer Yüksekova Hakkari Ağrı Politika Güncel Haberler

title