Haberler

Ytü'de Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) 31 Mayıs’ta düzenlenecek Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde Albert Einstein hologram ile açılış konuşması yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) 31 Mayıs'ta düzenlenecek Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde Albert Einstein hologram ile açılış konuşması yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü'nde kongre merkezinde gerçekleşecek olan zirvede eğitimciler, teknoloji şirketleri, girişimciler, yöneticiler ve medya temsilcileri bir araya gelerek, alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılarla birlikte gün boyu düzenlenecek çalıştay ve panellerle, eğitimi konuşacak. Zirvenin açılış konuşması Albert Einstein tarafından Hologram ile yapılacak. Einstein, geçmişin eğitim ve teknolojisiyle günümüzü kıyaslayacak, yorumlarını aktaracak. Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen zirvenin koordinatörü Işıl Boy Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin hedef ve programını şu cümlelerle aktardı:

"Eğitim Teknolojileri Zirvesinin hedefi, teknolojinin ve internetin şekillendirdiği günümüz dünyasında yepyeni sorular yönelterek yeni eğitim trendlerini öğrenmek ve iyi örneklerden ilham alarak motive olmak. Buradan yola çıkarak planlanan panellerde başarılı konuşmacılar yer alacaktır. 50'ye yakın konuşmacı, farklı panellerde ve oturumlarda e-öğrenme, nörolojik açıdan eğitim, teknoloji entegrasyonu, dijital dünyada liderlik, oyunlaştırma gibi konularda tecrübelerini paylaşacaklar."

Etkinliğin bölümlerinden biri olan sosyal medya oturumunda, "Takipçin Kadar Konuş" İsimli panelde twitter fenomeni Odun Herif, "Nasıl kişisel marka olunur? Kitle nasıl harekete geçirilir? İtibar, kriz ve algı yönetimi nasıl yapılır?" gibi konulara değinirken, Yıldız Teknik Üniversitesi Basın Danışmanı ve Sosyal Medya savaşları kitabının yazarı Ümit Sanlav Sosyal medya bağımlılığına dikkat çekecek. Teyfur Erdoğdu ve Yalçın Arı gibi yayıncı ve sosyal medya konusunda uzman isimlerin de tecrübe ve gözlemlerini aktaracakları etkinlik için, oluşturulan #ETZ14 hashtag'i ile gün boyu paylaşımlar yapılacak.

ZİRVE VE SOSYAL SORUMLULUK

Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde çalıştay ve panellerin yanında fuaye alanında sokak çocuklarının eğitimi ve sosyal alanda umudu olan "Umut Çocukları Derneği" kermesi yer alacak. Aynı zamanda Hayvan Hakları Federasyonu işbirliği ile açılacak stantta sokak hayvanları için yardım toplanacak, hayvan hakları konusunda bilgilendirme yapılacak. Sosyal sorumluluk açısından etkin olan zirve sonunda Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerine yardım yapılacak. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yıldız Teknik Üniversitesi Albert Einstein Davutpaşa Politika Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title