Haberi Paylaş

Ytü'de Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Güncel Haberler

Ytü'de Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) 31 Mayıs’ta düzenlenecek Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde Albert Einstein hologram ile açılış konuşması yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) 31 Mayıs'ta düzenlenecek Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde Albert Einstein hologram ile açılış konuşması yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü'nde kongre merkezinde gerçekleşecek olan zirvede eğitimciler, teknoloji şirketleri, girişimciler, yöneticiler ve medya temsilcileri bir araya gelerek, alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılarla birlikte gün boyu düzenlenecek çalıştay ve panellerle, eğitimi konuşacak. Zirvenin açılış konuşması Albert Einstein tarafından Hologram ile yapılacak. Einstein, geçmişin eğitim ve teknolojisiyle günümüzü kıyaslayacak, yorumlarını aktaracak. Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen zirvenin koordinatörü Işıl Boy Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin hedef ve programını şu cümlelerle aktardı:

"Eğitim Teknolojileri Zirvesinin hedefi, teknolojinin ve internetin şekillendirdiği günümüz dünyasında yepyeni sorular yönelterek yeni eğitim trendlerini öğrenmek ve iyi örneklerden ilham alarak motive olmak. Buradan yola çıkarak planlanan panellerde başarılı konuşmacılar yer alacaktır. 50'ye yakın konuşmacı, farklı panellerde ve oturumlarda e-öğrenme, nörolojik açıdan eğitim, teknoloji entegrasyonu, dijital dünyada liderlik, oyunlaştırma gibi konularda tecrübelerini paylaşacaklar."

Etkinliğin bölümlerinden biri olan sosyal medya oturumunda, "Takipçin Kadar Konuş" İsimli panelde twitter fenomeni Odun Herif, "Nasıl kişisel marka olunur? Kitle nasıl harekete geçirilir? İtibar, kriz ve algı yönetimi nasıl yapılır?" gibi konulara değinirken, Yıldız Teknik Üniversitesi Basın Danışmanı ve Sosyal Medya savaşları kitabının yazarı Ümit Sanlav Sosyal medya bağımlılığına dikkat çekecek. Teyfur Erdoğdu ve Yalçın Arı gibi yayıncı ve sosyal medya konusunda uzman isimlerin de tecrübe ve gözlemlerini aktaracakları etkinlik için, oluşturulan #ETZ14 hashtag'i ile gün boyu paylaşımlar yapılacak.

ZİRVE VE SOSYAL SORUMLULUK

Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde çalıştay ve panellerin yanında fuaye alanında sokak çocuklarının eğitimi ve sosyal alanda umudu olan "Umut Çocukları Derneği" kermesi yer alacak. Aynı zamanda Hayvan Hakları Federasyonu işbirliği ile açılacak stantta sokak hayvanları için yardım toplanacak, hayvan hakları konusunda bilgilendirme yapılacak. Sosyal sorumluluk açısından etkin olan zirve sonunda Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerine yardım yapılacak. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yıldız Teknik Üniversitesi Albert Einstein Davutpaşa Politika Güncel Haberler

title