ALBERT EİNSTEİN HABERLERİ

Albert Einstein haber, Albert Einstein son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Albert Einstein

Albert Einstein

Doğum Yeri Almanya
Doğum Tarihi 14.3.1879 - 18.4.1958

Albert Einstein Kimdir ?

Albert Einstein ,(14 Mart 1879 - 18 Nisan 1955); Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi ve bilim insanı. 1921 yılında Einstein, Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür. Albert Einstein 14 Mart 1879’da Almanya’nın Ulm kasabasında dünyaya geldi.1880 yazında ailesi Münih’e taşındı. Münih’te babası Hermann Einstein ve amcası Jakob bir elektrik şirketi kurdular.
Biyografinin devamı için tıklayın
Albert Einstein - 12.11.2021
ABD'de emekli doktor, 89 yaşında fizik doktorasını tamamladı
Genlik yıllarını Viyana'da geçiren Steiner, o senelerde Albert Einstein ve Max Planck'ın kitaplarını okuduktan sonra fizikçi olmaya karar verdiğini ancak II.
Albert Einstein - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
1939- Albert Einstein, ABD Başkanı Roosevelt'e, atom bombası konusuna dikkatini çekmek için yazdığı ünlü mektubunu kaleme aldı.
Albert Einstein - 05.10.2021
2021 Nobel Fizik Ödülü'nü Syukuro Manabe, Klaus Hasselmann ve Giorgio Parisi kazandı
Bundan 100 yıl önce 1921 yılında ödülü ünlü Alman fizikçi Albert Einstein kazanmıştı.
Albert Einstein - 01.10.2021
Efsane futbolcu Pele, taburcu edildi
Pele, sağ kolonunda şüpheli bir lezyon tespit edilmesi üzerine Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesinde başarılı bir operasyon geçirmişti.
Albert Einstein - 18.09.2021
Efsane futbolcu Pele'nin sağlık durumu iyiye gidiyor
Sağ kolonunda şüpheli bir lezyon tespit edilmesi üzerine Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesinde operasyon geçiren Pele, Instagram hesabından sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi.
Albert Einstein - 17.09.2021
Kaymakamımız Cengiz Ünsal, Mehmet Akif İlkokulu'nda Düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Törenine Katıldı
Kaymakamımız Cengiz Ünsal, Mehmet Akif İlkokulu'nda Düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Törenine Katıldı Kaymakamımız Cengiz Ünsal, Mehmet Akif İlkokulu'nda düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama törenine katıldı. Törene Kaymakamımız Cengiz Ünsal'ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Duran Yüce, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Ö ğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan tören, protokol konuşmalarının yapılmasının ardından öğrencilerimiz tarafından hazırlanan müzik dinletisi, şiir dinletisi, jimnastik gösterisi ve halk oyunları gösterisi ile devam etti. Kaymakamımız Ünsal yapmış olduğu konuşmasında; " 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, öğrencilerimize, eğitim camiamıza, velilerimize ve hassaten Ümraniye'mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 6 Eylül'de ilçemiz genelinde 120 bine yakın evladımız, ilk ders zilinin çalması ile birlikte yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluştu. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının tüm paydaşları, yeni eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. Ben de sizlerin bu heyecanını en kalbi duygularımla paylaşıyor; bu sevincin bütün eğitim-öğretim yılı boyunca sürmesini diliyorum. Covid-19 Salgını nedeniyle, bazı istisnalar dışında yaklaşık 1, 5 yıldır ara verilen yüz yüze eğitime tekrar başlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Eğitim, çocuklarımızın yeteneklerine uygun olarak, günün ve geleceğin gerektirdiği şekilde donanımlı olarak yetişmesinde, ülkemizin insan kaynağının nitelikli hale gelmesinde, böylece Türkiye'nin ve Türk İnsanının dünya üzerindeki saygınlığının artmasında çok önemli rol oynayan bir süreçtir. Millet olarak en büyük sermayemiz, insan kaynağımız, beşeri gücümüzdür. Bugünün ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmak istiyorsak, bu gücü en iyi şekilde kullanmak zorundayız. En kıymetli varlıklarımızı, evlatlarımızı, çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluştururken, onları milli ve manevi değerlerimizle de donatmalıyız. Milletimizin varlığının, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasının ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiğini, aklımızdan çıkarmamalıyız. O sebeple ülke olarak, en temel amacımız, çocuklarımızın milli ve manevi değerleri önceleyen, nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarıdır. Ünlü Bilim İnsanı Albert Einstein'ın; "Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır" sözü eğitimin bu yöndeki ehemmiyetine işaret etmektedir.
Albert Einstein - 15.09.2021
Efsane futbolcu Pele yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı
Sağ kolonunda şüpheli bir lezyon tespit edilmesi üzerine Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesinde operasyon geçiren Pele, Instagram hesabından sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi.
Albert Einstein - 22.05.2021
Einstein'ın el yazısı mektubu 1,2 milyon dolara satıldı
ABD'de, bilim insanı Albert Einstein'ın el yazısıyla kaleme aldığı bir mektup 1,2 milyon dolara satıldı.
Albert Einstein - 26.04.2021
Kıbrıs için en adil çözüm egemen iki devletin iş birliği
Çalışmayacak çözüm modeli belli Kıbrıs'taki gerçekler sorunlu bir geçmiş, farklı ırk, dil, din, kültür ve yaşam tarzına sahip olan Türk ve Rum halklarının federal bir çözümle bir arada yaşamayacaklarını, zorlama bir antlaşma ile bu sağlanmaya çalışılsa bile bunun uzun soluklu olamayacağını gösteriyor. Albert Einstein'ın söylediği gibi aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek anlamlı bir tutum değil.
Albert Einstein - 11.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1955- Albert Einstein, ABD'nin Princeton kentinde 76 yaşında öldü.
Albert Einstein - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1919- Batı Afrika ve Brezilya'da güneş tutulmasını izleyen Londra Kraliyet Bilim Derneğinden bilim adamları, Albert Einstein'ın "genel rölativite teorisi"ni doğruladı.
Albert Einstein - 07.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1879- Fizik bilgini Albert Einstein, Ulm'da doğdu.
Albert Einstein - 07.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- Albert Einstein'in 100 yıl önceki yer çekimi dalgalarının varlığına ilişkin teorisi bilim insanları tarafından tespit edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Albert Einstein Haberleri | Albert Einstein Kimdir - Haberler - Albert Einstein haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Albert Einstein kimdir, hayatı ve biyografisi. Einstein'ın görelilik kuramı formüllerini yazdığı defter 13 milyon dolara satıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 08:41:01. #1.14#

title