ALBERT EİNSTEİN HABERLERİ

ALBERT EİNSTEİN HABERLERİ

Albert Einstein haber, Albert Einstein son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Albert Einstein

Albert Einstein

Doğum Yeri Almanya
Doğum Tarihi 14.3.1879 - 18.4.1958

Albert Einstein Kimdir ?

Albert Einstein ,(14 Mart 1879 - 18 Nisan 1955); Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi ve bilim insanı. 1921 yılında Einstein, Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür. Albert Einstein 14 Mart 1879’da Almanya’nın Ulm kasabasında dünyaya geldi.1880 yazında ailesi Münih’e taşındı. Münih’te babası Hermann Einstein ve amcası Jakob bir elektrik şirketi kurdular.
Biyografinin devamı için tıklayın
Albert Einstein - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1933- Albert Einstein, Nazi Almanyası'ndan göçmen olarak Amerika'ya geldi.
Albert Einstein - 6.10.2020
Son dakika haber: 2020 Nobel Fizik Ödülü kara deliklerin keşfine katkı sağlayan 3 bilim insanına verildi
Roger Penrose İngiliz matematiksel fizikçi, matematikçi ve bilim felsefecisi Roger Penrose, 1931'de İngiltere'nin Colchester kentinde dünyaya geldi. Londra Üniversitesi Akademisinde matematik eğitimi gördü. Geometri ve astronomi alanında araştırmalar yapan Penrose, Albert Einstein'in genel görelilik teorisine yaptığı matematiksel katkılarla tanındı.
Albert Einstein - 6.10.2020
Niğdeli arıcıların yüzü güldü
Niğde Arı Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Doğan, Tarım ve Orman Bakanlığı Arı Kovanı Destekleme başvurularının Ekim ayı sonunda sona ereceğini açıkladı.
Albert Einstein - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1939- Albert Einstein, ABD Başkanı Roosevelt'e, atom bombası konusuna dikkatini çekmek için yazdığı ünlü mektubunu kaleme aldı.
Albert Einstein - 13.7.2020
Gaziantep Basketbol'dan pota altına transfer
ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol, Senegal asıllı Fransız oyuncu Mouhammadou Einstein Jaiteh'i transfer etti.
Albert Einstein - 7.7.2020
NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ortasında büyük bir boşluk olan galaksinin fotoğrafını çekti
Teleskop, aynı zamanda Albert Einstein'ın izafiyet teorisinin test edilmesine de yardımcı olacak.
Albert Einstein - 25.6.2020
Çam balı ihracatı 8 yılda 5'e katlandı
"Ambalaj bir ürünün markasını ve kalitesini anlatır. Ambalajlı bal ihracatı çam balımızın marka değerini artırarak dünyada önemli bir üretici konumunda olan Türkiye'nin ihracat ayağında da önemli bir oyuncu hatta söz sahibi olmasını sağlayacaktır. 2011'de 5 milyon dolar olan ihracatını 2019'da 25 milyon dolara ulaştıran Türkiye verimli florasıyla her geçen gün kendini arıcılıkta geliştiriyor. İklim değişikliği, tarım ilaçları, çevre kirliliği yüzünden dünyanın birçok bölgesinde toplu arı ölümlerine şahit oluyoruz. Ünlü fizikçi ve bilim insanı Albert Einstein arıların ekosistem için önemini 1949'da şu sözlerle özetlemişti: "Arılar yeryüzünden silinip giderse, insanoğlu yalnızca dört yıl yaşayabilir.
Albert Einstein - 20.5.2020
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Eroğlu'ndan "Dünya Arı Günü" mesajı
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, "Dünya Arı Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 20 Aralık 2017 tarihinde aldığı kararla 20 Mayıs'ın "Dünya Arı Günü" olarak ilan edildiğini anımsatan Eroğlu, Dünya Arı Günü'nün amacının arıların ve diğer tozlayıcıların insanlık ve dünya için taşıdıkları önemin hatırlatılması, bu konuda bir farkındalık oluşturulması, arıların ve diğer tozlayıcıların gelişebilmesi için hayatta kalma koşullarını iyileştirmek ve yaşam alanlarına ışık tutmak olduğunu belirtti. Tozlayıcıların ekosistemin korunmasında, yükselen dünya nüfusunun sürdürülebilir bir şekilde beslenmesinde, biyoçeşitliliğin korunmasına yardımcı olmada hayati derecede önemli bir rol oynadığını anlatan Eroğlu, "Albert Einstein'nın 'Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır' değerlendirmesi, bu önemin çok çarpıcı şekilde ifade edilmesidir.
Albert Einstein - 17.5.2020
Büyükelçi Bağış: "Türkiye dünyanın en genç kalifiye işgücü ile geleceğin teknoloji dünyasına yön...
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, bizim için en önemli sermeyenin beşeri sermaye olduğunu belirterek, "Hepimizin malumudur, Bill Gates arkadaşı Paul Allen ile Microsoft'u kurduklarında birer genç üniversite öğrencisiydiler, Facebook'un kurucusu Mark Zuckeberg ve Amazon'un kurucusu...
Albert Einstein - 21.4.2020
Oyuncu Umut Demirdelen hayatını kaybetti
"Şehnaz Tango", "Üvey Baba", "Kurtlar Vadisi Pusu" dizilerinin unutulmaz oyuncusu Umut Demirdelen 67 yaşında hayata veda etti.
Albert Einstein - 21.4.2020
Fanatik kayıplar
İnsanları fikir ayrılığına düşüren etkinliklerin sempatizanlığını yapıp kampanyalarını gönüllü yürüttüğümüz kişiler bizlerin ta kendisidir. Başka yapılanmalar için hiçbir manevi değeriniz yoktur.
Albert Einstein - 16.4.2020
Einstein'ın genel görelilik teorisi kara delik yakınında doğrulandı
Samanyolu'nun merkezinde süper kütleli bir kara deliğe çok yakın çekim sahasından geçen bir yıldızın hareketinin, ünlü bilim adamı Albert Einstein'ın genel görelilik teorisini desteklediği belirtildi.
Albert Einstein - 12.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1955- Albert Einstein, ABD'nin Princeton kentinde 76 yaşında öldü.
Albert Einstein - 4.3.2020
Dijital Dünya Kadınları Semineri
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bakanlık olarak en büyük hedeflerinden birinin, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında da kadınların istihdam oranlarını artırmak olduğunu söyledi.
Albert Einstein - 23.2.2020
Haftanın tarihine bakış
Milli Güvenlik Kurulunun (MGK), Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat 1997'de aldığı kararlar, Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.
Albert Einstein - 21.2.2020
Özel okulların en büyük hatası yanlış hedef kitle seçimi
Son günlerde medyada sürekli gündeme gelen özel okullarda yaşanan maddi sıkıntılar hem velileri hem öğretmenleri hem de öğrencileri üzmeye başladı.
Albert Einstein - 18.2.2020
Akşener, İYİ Parti TBMM Grubu'nda konuştu Açıklaması
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugüne kadar partisinden istifa edenlerle ilgili tek bir cümlesinin olmadığını belirterek, "Çünkü istifa tek taraflı bir irade beyanıdır.
Albert Einstein - 13.2.2020
İki büyük bilim insanı ile evreni keşfet
Tarihe adlarını yazdıran iki bilim insanı; Albert Einstein ve Stephen Hawking… Bu iki dev ismi bir araya getiren ortak özellikleri evren ile ilgili çarpıcı teori ve kavramları incelemeleriydi.
Albert Einstein - 9.2.2020
Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Üçüncü Konferansı sona erdi
İsrail'in zulmüne Yahudilerin bile karşı çıktığını kaydeden Wan Azizah, "Bilim insanı Albert Einstein, akademisyen Noam Chomsky ve yazar Alfred Lilienthal, İsrail'i eleştiren aydın isimlerden biridir.
Albert Einstein - 17.1.2020
Yarıyıl tatilinde çocuklar eğlenceye doyacak
Müzede tarih ve liderler bölümünde Mustafa Kemal Atatürk, Mimar Sinan, Fatih Sultan Mehmet, müzik bölümünde Zeki Müren, Madonna, Beyonce, MFÖ, Barış Manço, bilim ve kültür bölümünde Mona Lisa, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, spor bölümünde Maria Sharapova, Rafael Nadal'ın da aralarında yer aldığı çok sayıda ünlünün heykeli bulunuyor.
Albert Einstein - 9.1.2020
Troll TEDAŞ Hesabından Paylaşılmış Akıllara Zarar 15 Tweet
Twitter'ın haşarı hesaplarından birisi de TEDAŞ adına açılmış parodi ama gerçekten daha gerçekçi hesap. Hem gündemi yakalayıp hem de tatlı tatlı dokunduran bu hesaptan paylaşılan tweetlerse onlarca RT-FAV alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Albert Einstein Haberleri | Albert Einstein Kimdir - Haberler - Albert Einstein haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Albert Einstein kimdir, hayatı ve biyografisi. Enerjinin tutması başka bir şey, biz gerçek dost olduk.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 00:16:49. #1.15#
title