Haberler

Yılın Son Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediyesi’nde yılın son meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

İzmit Belediyesi'nde yılın son meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

Başkan Doğan meclis açılış konuşmasında engelliler gününe değinerek "Engelliler için 20 yıl öncesine göre önemli adımlar atıldı, fakat bu konuda halen ciddi eksikler var. Bunu kabul etmek lazım. Engellilerle ilgili olarak sadece belediyelerin değil toplumun her kesimine büyük görev düşmektedir. Her sağlıklı kişinin gelecekte potansiyel bir engelli olduğunu unutmayalım" dedi.

Meclis gündem maddeleri arasında yer alan İzmit Belediyesi hüküm ve tasarrufunda bulunan Terzibayırı Mahallesi'ndeki prefabrik mescidin, 5 yıl süre ile bedelsiz olarak İlçe Müftülüğü adına tahsis edilmesiyle ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Mülkiyeti Belediyeye ait olan köylerdeki 104 adet taşınmazın 5393 sayılı Belediye Kanununa istinaden satışının yapılması hususunda Belediye Başkanına ve Encümene yetki verilmesi teklifi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün yazısı da mecliste görüşülerek Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Meclis toplantısında belediyenin şirketi Sarbaş A.Ş'nin, 5393 sayılı Belediye Kanunu gereğince, sermayesinde azaltılma yapılması ve azaltılan miktarın belediyenin hesaplarına aktarılması teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu da kabul edildi. Gündoğdu, Yeşilova, Alikahya Fatih, Serdar ve Kuruçeşme Fatih mahallerinde yapımı devam eden parklara isim verilmesi teklifi ile ilgili Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme Komisyonunun süre uzatımıyla ilgili raporu meclis üyelerince kabul edildi.

Başkan Doğan 5 Aralık Kadın Hakları günüyle ilgili ise, "Bizim anlayışımızda her gün kadının günüdür. İslam inancı, Peygamber Efendimizin kadınlara verdiği önem, dünyaya yeni bir boyut getirmiştir. Daha İslam'ı kabul etmeden kadına olan değeri her dönemde göstermiş bir milletiz. Atalarımıza baktığımızı zaman gelenek ve inancımızdan gelen bu anlayışla kadınlara ne kadar değer verildiğini görebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk, daha Avrupa'nın lafını bile edemediği, seçme seçilme hakkını vermediği bir dönemde kadınlara seçme seçilme hakkı vererek bu konuda Dünya'ya örnek olmuştur. Cumhurbaşkanımızın da bu çizgide olduğunu gören bir kişiyim. Kadına şiddet erkeklerin ayıbıdır. Cenneti anaların ayağının altına koyan bir anlayışa sahibiz. Tüm aday adayı olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Göreve talip olmak, emanete talip olmak demektir. Bunun ağırlığı ve sorumluluğu büyüktür. Yılın son toplantısını yapıyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyoruz" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İzmit Belediyesi Nevzat Doğan Güncel Haberler

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çubuk, Beypazarı, Ayaş 16-17 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI l İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2024! CANLI maç izle! (BUGÜNKÜ MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 16 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title