Haberler

Yavru Mirketler Dünyayı İlk Kez Keşfe Çıktı

Güncelleme:

Avustralya'da geçen ay doğan mirketler yuvalarından çıkıp ilk kez dış dünya ile tanıştılar.

Avustralya'da Taronga Hayvanat Bahçesi'nde geçen ay doğan iki mirket dış dünya ile ilk kez karşılaştı. Mirketler şirin hayvanlar, ama tabi yavru mirketler çok daha şirin.

Avustralya, Sydney'deki Taronga Hayvanat Bahçesi'nde 7 Ocak'ta dünyaya gelen yavrular Nairobi ve Maputo adındaki mirketlerin ilk çocukları. Aynı zamanda bunlar 7 senedir hayvanat bahçesinde doğan ilk mirketler, bu yüzden önemliler.

Hayvanat bahçesinden Courtney Mahony Mashable'a yaptığı açıklamada "ilk başta dışarıdaki kocaman dünya onları galiba biraz endişelendiriyordu" dedi, "ama anne babalarının da biraz cesaretlendirmesiyle keşfe çıktılar."

Şu anda 120 gram ağırlığında olan küçük yavruların cinsiyetleri bilinmediği için daha isimleri yok. Cinsiyetleri Şubat ayı sonundaki veteriner muayenesinden sonra anlaşılacak. Bakıcıları davranışlarından birinin erkek birinin dişi olduğunu tahmin ediyor. Mahony "Erkek olduğunu tahmin ettiğimiz biraz daha büyük, daha maceracı ve araştırmacı. Dişi olan daha sessiz ve annesinin yanında kalmayı daha çok tercih ediyor." diye açıklıyor

Mirketler anne babalarının gözetiminde her gün kısa bir süre yuvadan çıkıp etrafı dolaşıyor, dünyayı keşfediyorlar.

Kaynak: mashable.com

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Avustralya Nairobi Maputo Dünya Güncel Haberler

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek 'Koltuk' muhabbeti

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek "Koltuk" muhabbeti

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Bakmadan Geçme

Zonguldak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Arefe günü resmi tatil mi? Arefe günü resmi tatil sayılır mı, tam gün mü, yarım gün mü tatil? Yozgat bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Van bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Kurban Bayramında kargolar çalışıyor mu? Kurban Bayramında kargolar dağıtım yapıyor mu, açık mı? Uşak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çorum bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Batman bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çankırı bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Tunceli bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bartın bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çanakkale bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bursa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Kızılcık Şerbeti Meri kimdir? Kızılcık Şerbeti dizisine Şebnem Bozoklu dahil oldu! Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşları bayramdan önce mi, sonra mı yatacak 2024? Emekli maaşlarında son durum ne?
AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title