Haberler

Verem Savaş Derneği Evsiz Ailenin Evini Yaptırıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan ilçede evsiz kalan bir aileyi yeni bir yuvaya kavuşturuyor.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan ilçede evsiz kalan bir aileyi yeni bir yuvaya kavuşturuyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar Köyü'nde evleri eski olan Doğan ailesi yeni ve sıcak bir yuvaya kavuşturuluyor. Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan'ın girişimleri ile aile için yapımına başlanan evin kaba inşaatı sona erdi. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, 3 ay önce başlattıkları çalışmaları 1-2 ay içerisinde tamamlayarak Doğan ailesini en kısa sürede sıcak yuvalarına kavuşturacaklarını söyledi. Erdoğan konuşmasında "Biliyorsunuz biz hem köylüyüz, hem de köylerden ayrılmıyoruz. 47 senedir verem ile mücadele etmiyoruz. Ekonomik durumu iyi olmayan ailelere de kumanya yardımları yapıyoruz. Böyle evsiz kalan ailelerinde 2-3 yılda bir dostlarımızın ve çevremizin sayesinde ev yapımları ile de ilgileniyoruz. Osmanlar Köyü'nde Rasim Doğan'a ait içerisinde oturulamayacak durumdaki evin yapımına 3 ay evvel başladık. Bu işler gönül ve sevda işidir. Bu gün Pazar olmasına ve 70 yaşına gelmemize rağmen Mehmet Morcu kardeşimizle beraber bu işin maneviyatını paylaşmaya geldik. Dolayısıyla insanları mutlu edebilmek kadar güzel bir şey olmadığını düşünüyorum. Bu vesile ile bu evin yapımında bana destek verip malzeme gönderen bundan evvelki dönem milletvekillerimizden Sayın Fazlı Erdoğan, Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İşadamı İlhami Yazıcıoğlu, Ankara'da bulunan değerli kardeşim Eczacı Kemal Haberal, Kardeşler Ekmek fırını Sahibi Bayram Özkayıkçı, Ereğli'nin saygıdeğer işadamlarından değerli kardeşim Celal Bozkuş, Yılma Gemi Tersanesi sahiplerinden Hasan Yılmaz, Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhan Yazıcıoğlu, Öğretmenler Pazarı Sahibi Fikret Atalay, benimde mensubu bulunduğum YARKİM Kimya Fabrikası Sahibi Sayın Murat Şengönül, gemi yapım işleri ile uğraşan Sultan kardeşim, Ereğli'de Yıldırımlar Marketin sahibi Hacı Mehmet Yıldırım, TATSAN Fabrikası sahibi Hüseyin Tatlıbaş'a, Ereğli'nin genç işadamlarından başarılı işadamı Sayın Erol Çivici, Ereğli'nin değerli işadamlarından Mehmet Morcu'ya, evin ince işlerinde bize yardım edecek olan değerli esnaflarımızdan Şaban Gülhan, evin dış mantolamasını yapacak olan oğlum Bülent Erdoğan ve ortağına ve Ova Kasabı Sahibi Adem Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Sıvası, mantolaması, ince işleri ve çevre düzenlemesi ile beraber bu ailemiz 1-2 ayda eve girmiş olacak. Ben tekrar değerli işadamlarımıza teşekkür ediyor ve diğer konularda da yardımlarının devamını diliyorum. Daha önce Çay Köyü, Ganaköyü, Gökçeler'de de evler inşa ettik. Biz bu işlerin sadece önderliğini yapıyoruz. Mehmet Morcu 200 torba çimento gönderiyor, Erol Çivici kapılarını yaptırıyor. İşçiliğini de kendi etrafı yapıyor. İmce usulü ile bu ev bu hale geldi. Bir aileyi daha mutluluğa doğru götürüyoruz. Çalışmalarımız bu ailemiz evin içerisine girene kadar devam edecek. Güzel bir ser meydana çıktı" dedi.

Kdz. Ereğlili İşadamlarından Mehmet Morcu'da kendilerine böyle bir yardımı yapmaya vesile olan Hasan Erdoğan'a teşekkür etti. Morcu konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Mehmet Morcu: Söyleyecek söz yok salında, sözün bittiği yerdeyiz. Yine bir Hasan Erdoğan klasiği. Hasan abi benim babamın arkadaşıdır. Çocukluğumdan beri tanırım. Yaklaşık 35 yıllık ticari hayatımda da beni hiç yalnız bırakmamıştır. Tecrübe ve görüşleriyle bize yardımcı olmuştur, önümüzü açmıştır siyasi ve ticari ilişkileri ile. Enteresan bir insandır Hasan abi. Gerçekten guru duydum. Hasan abinin vesilesi ile bizde bu tür şeylere katkıda bulunabilmişsek, yardımcı olabilmişsek ne mutlu bize. Diğer arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Güzel bir şey olmuş. Bize düşen neyse, bizde üzerimize düşeni yapacağız inşallah."

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan daha öncede ilçeye sağlık meslek lisesi, göğüs hastalıkları hastanesi, 32 derslikli ilk ve ortaokul, camiler ve evi olmayan ailelere ev yaptırmıştı. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yılmaz Yazıcıoğlu Bülent Erdoğan Hasan Erdoğan Zonguldak Politika Güncel Haberler

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Bakmadan Geçme

Masterchef'te 9. yarışmacı kim olacak? Masterchef yeni bölüm fragmanı izle! BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 21 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? MasterChef 8. yarışmacı kim oldu? Masterchef ana kadrosuna kim girdi? Gabar Dağı nerede? Gabar Dağı petrol rezervi ne kadar? İSTANBUL'DA YANGIN SON DAKİKA! İstanbul Pendik'te orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul'da orman yangını nerede çıktı? Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi!
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title