Haberler

Vasıf Kortun'dan Kosova'da Sanat Paneli...

Dha DIŞ HABER - Vasıf Kortun'dan Kosova'da sanat paneli... Kosova'da bu yıl 14. düzenlenen Uluslararası Dokufest Kısa Film ve Belgesel Festivali'nde jüri üyesi olarak yer alan SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun, modern sanat ve mımarlık üzerine bir panel düzenledi.

Dha DIŞ HABER - Vasıf Kortun'dan Kosova'da sanat paneli...

Kosova'da bu yıl 14. düzenlenen Uluslararası Dokufest Kısa Film ve Belgesel Festivali'nde jüri üyesi olarak yer alan SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun, modern sanat ve mımarlık üzerine bir panel düzenledi. Festival kapsamında dünyanın 43 ülkesinden ünlü isimlerin katıldığı panelde Kortun, SALT araştırma ve programlar hakkında da uzun uzun konuştu.

DHA mikrofonuna konuşan Kortun, Kosova'da bulunmaktan özellikle jüri üyesi olarak yer almaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Şahane bir festivale katıldığını söyleyen Kortun, uluslararası alanda ün yapmış bir festivalde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ve çok iyi filmler izlediklerini söyledi. 8 ila 16 Ağustos tarihleri arasında sürecek olan festivale 80 ülkeden 3 Bin 600 filmin başvurduğu, festivalde ise 43 ülkeden 228 film sanat severlerin beğenisine sunuluyor. Festival kapsamında Prizren'deki 8 sinemada filimler gösteriliyor. Festivale Türkiye'den de katılım var. Kazım Öz, yönetmenliğini yaptığı 'He Bü Tune Bü' (Bir Varmış Bir Yokmuş) filmi ile festivalde bulunuyor. Cem Kaya'nın Remake Remix, Rip Off belgeseli ise 60-70'li yıllardaki Türk sinema endüstrisini konu alıyor. Gürcün Keltek de yarışmaya Koloni adlı belgeseli ile katılıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Vasıf Kortun Kosova Dha Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title