Haberler

Van'da 'Arapça Metin Canlandırma Yarışması' Finali

Güncel Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ‘Arapça Metin Canlandırma Yarışması’nın Van finali yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen 'Arapça Metin Canlandırma Yarışması'nın Van finali yapıldı.

İpekyolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmaya; İl Milli Eğitim Müdürü Hasa Tevke, ÖNDER Başkanı Mehmet Emin Akan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Metin Ermiş, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 12 okulun katıldığı yarışmada; İpekyolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu birinci, İskele Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ikinci, Said Nursi İmam Hatip Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Ödül töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Van'da yine tarihi bir güne şahitlik ettiklerini belirterek, imam hatip öğrencilerinin her anlamda donanımlı yetiştiğini söyledi. Tevke, "Güzel bir program oldu. Öğrencilerimizin burada sergilediği performansları, profesyonel oyuncuları aratmayacak şekilde olduğuna eminim. Sergilenen bu oyunlar, ileride onların hayatlarına yön verecek, ışık tutacak. Bu öğrencilerimizi yetiştiren herkese teşekkür ediyorum. Bu yarışmalarda bulunan herkes bizim için birincidir, kendinizi asla küçümsemeyin. Başarılar diliyorum" dedi.

Dereceye giren okullara protokol tarafından çeşitli ödüller verildi. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Emin Akan İpekyolu Politika Güncel Haberler

title